fbpx

Sündmused

Must laegas

Muusikaline lavastus

L 5. november 2022, 18:00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Viktor Marvin (tekst, lavastus)
Robert Traksmann (viiul)
Siluan Hirvoja (tšello)
Rasmus Andreas Raide (klaver)
Sofia Strömberg (videokunstnik)
Anton Andrejuk (valguskunstnik)
Valeri Konopljov (valgustehnik)

Tutvustus

Laegas – see on koht, kus me hoiame endale kalleid ja lähedasi esemeid, fotosid. Tema värvus on tume ja sinna talletatud mälestused on sagedamini nukrad kui rõõmsad.

„Must laegas” on näitleja Viktor Marvini muusikaline lavastus, mis põhineb Ludvík Aškenazy samanimelisel raamatul. Need tekstid pani autor blankvärsi vormis kirja ligi poolsada aastat tagasi ning oma olemuselt on need justkui allkirjad tema sõjaaegsetele ja ka pärast sõda tehtud fotodele.

Täna, Ukrainas toimuva sõja valguses omandavad eelmise sajandi tõmbetuultes sündinud luuleread uue tähenduse. Need on mõtisklused sellest, mis on juba juhtunud ja mis võib uuesti juhtuda.

Etenduses saavad üheks tekst, Teise maailmasõjaaegsed must-valged fotod, Arvo Pärdi ja sel sügisel oma 85. sünnipäeva tähistava Valentin Silvestrovi muusika. Ukraina tuntuim helilooja Valentin Silvestrov oli sunnitud 2022. aastal põgenema Venemaa agressiooni tõttu Kiievist Saksamaale Berliini.

„Must laegas” avab end hingedeajal, olles pühendatud kõikidele, keda sõda on aegade jooksul puudutanud. Etendus on vene keeles, tõlkega eesti keelde.

Hinnainfo

Piletid 25€/15€/50€ peagi müügil Fientas ja keskuse kassas.

Toetajapiletiga (50€) kaasneb reserveeritud koht saali keskmistes ridades ja giidiga ekskursioon majas pärast kontserti. Giid ootab teid pärast kontserdi lõppu infolaua juures.

Pileteid tagasi ei osteta ja ümber ei vahetada.

Sündmused

Uudiskiri