fbpx

Sündmused

MustonenFest 2023. Šostakovitši viieteistkümnes 

Kontsert

R 27. jaanuar 2023, 19.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Mario Brunello (tšello, Itaalia)
Triinu Piirsalu (viiul)
Simon Svoboda (tšello)
Rasmus Andreas Raide (klaver)
Tanel-Eiko Novikov, Heigo Rosin, Elias Linus Gustavsson (löökpillid)

Sündmuse korraldaja

Eesti Kontsert koostöös Arvo Pärdi Keskusega

Tutvustus

Festivali MustonenFest raames toimuval kontserdil kõlab Arvo Pärdi Keskuses Itaalia tšellisti Mario Brunello ja Eesti kammermuusikute esituses Šostakovitši, Pärdi ja Knaifeli ajatu looming.
Eesti üks vanimaid muusikafestivale MustonenFest toimub igal aastal, festivali kunstiline juht on Andres Mustonen.

Veneetsia Conservatorio Benedetto Marcello lõpetanud tšellist Mario Brunello on ainsa itaallasena võitnud rahvusvahelise Tšaikovski konkursi (1986), ta on muusikafestivalide Arte Sella ja I Suoni delle Dolomiti asutaja ning kunstiline juht. Brunello on teinud loomingulist koostööd paljude väljapaistvate dirigentide ja instrumentalistidega, nagu Antonio Pappano, Riccardo Chailly, Vladimir Jurowski, Ton Koopman, Riccardo Muti, Myung-Whun Chung, Seiji Ozawa, Gidon Kremer, Martha Argerich, Frank Peter Zimmermann, Isabelle Faust, Maurizio Pollini jt. Ta on tuntud eri kunstivaldkondi ühendavate kavade poolest, sooviga tutvustada akadeemilist muusikat laiemale kuulajaskonnale.

Kava:Aleksandr Knaifel – Psalm nr 51 soolotšelloleArvo Pärt – Fratres (tšellole ja klaverile)Šostakovitš – Sümfoonia nr 15 (Viktor Derevjanko seade klaveritriole ja löökpillidele)

Kontsert toimub koostöös Eesti Kontserdi ja Itaalia Suursaatkonnaga.

Sündmused

Uudiskiri