fbpx

Sündmused

Muuseumiöö linastus: „Arvo Pärt – isegi kui ma kõik kaotan“

Film

L 18. mai 2024, 21.00

Esinejad

Rež. Dorian Supin

Tutvustus

„Arvo Pärt – isegi kui ma kõik kaotan“
Rež. Dorian Supin
2015, 90′

„Isegi kui ma kõik kaotan…,“ on Arvo Pärt oma töövihikusse kirjutanud. Nendesse noodivihikutesse on ta kõrvuti tööga üles kirjutanud oma mõtisklusi, kurvastusi, rõõme, leide, avastusi, muresid, üleelamisi – kõike seda, mida võib nimetada kunstniku siseeluks. Sääraseid vihikuid on paljude aastate jooksul kogunenud sadu.

Tundliku dokumentaalfilmirežissööri Dorian Supini kolmandas portreefilmis Arvo Pärdist tõlgitseb helilooja koos Immo Mihkelsoniga neid märkmeid lahti. See on kütkestav ja huvitav tegevus. Igal leheküljel leidub mõni rõõmus või kurb ootamatus. Esineb midagi arusaamatut, kuid esineb ka õpetlikku. Igast märkmest saab ajend mõtisklusteks, meenutusteks, avastusteks.

Dorian Supin (1948–2023) oli Eesti dokumentaalfilmide režissöör, stsenarist ja operaator, paljude muusikafilmide autor. Arvo Pärt hindab Dorian Supini tehtud portreefilme kõrgelt: „Dorian oli kõige delikaatsem režissöör, keda ma tean, temaga oli hea koos töötada. Mul on alati olnud kerge vaadata tema tehtud filme, nad ei rõhu mind tagantjärele.“

Film on valminud stuudio Minor Film, Arvo Pärdi Keskuse ja kirjastuse Universal Edition koostöös.

Hinnainfo

Muuseumiööl sissepääs 1€ (kuni 8-aastased lapsed tasuta).

Sündmused

Uudiskiri