fbpx

Sündmused

Odessa Classics Tallinn

Kontsert

N 2. juuni 2022, 19.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Michael Guttman (viiul)
Jing Zhao (tšello)
Aleksei Botvinov (klaver)

Sündmuse korraldaja

Odessa Classics Tallinn

Tutvustus

Kavas:

Ludwig van Beethoven

Sonaat viiulile ja klaverile nr 4 a-moll, op. 23

Luigi Boccherini

Duo viiulile ja tšellole D-duur

– Allegro moderato
– Vivace
– Lento
– Allegro assaî

Valentin Silvestrov

„Sõnumitooja“

Robert Schumann

„Fantaasiapalad“ (Fantasiestücke), op. 73

Astor Piazzolla

„Neli aastaaega Buenos Aireses“
– Invierno („Talv“)
– Verano („Suvi“)

 

Michael Guttman on viiuldaja, dirigent ja mitmete mainekate festivalide muusikaline juht, sealhulgas „Pietrasanta in Concerto“ Itaalias, „Crans Montana Classics“ Šveitsis, „Le Printemps du Violon“ Pariisis ja „Made in Polin“ Varssavis. Ta on Napa Valley Sümfooniaorkestri ja Belgia Kammerorkestri kunstiline juht. Ta on viiuldajana esinenud koos paljude nimekate artistidega nagu Martha Argerich, Nestor Marcon, Nigel Kennedy, Boris Berezovsky, Vadim Repin, jpt. Oma dirigendikarjääri alustas Guttman 2017. aastal, andes kontserte Hispaania mainekates kontserdisaalides koos legendaarse pianisti Ivo Pogorelichiga. Guttmani salvestised on pälvinud mitmeid tunnustusi, muuhulgas on ta olnud nomineeritud Grammy auhinnale. Michael Guttman mängib 1735. aasta Guarneri del Gesù viiulil.

Jing Zhao on noorema põlvkonna hiina tšellist, kelle silmapaistev virtuoossus ja sügav musikaalsus on pälvinud hulgaliselt rahvusvahelist tähelepanu. Jing Zhao on esinenud koos nimekate dirigentide ja orkestritega ning jaganud lava muusikutega nagu Emmanuel Pahud, Martha Argerich, Guy Braunstein, Daishin Kashimoto, Paul Meyer, Boris Berezovsky, Eric Le Sage, Antoine Tamestit, Konstantin Lifschitz ja Trevor Pinnock. Ta on esineb regulaarselt erinevatel festivalidel, sealhulgas Jeruusalemma festival, Zagrebi rahvusvaheline festival, Zagrebi kammermuusikafestival, Argerichi Beppu festival, „La Folle Journée“ ning „Pietrasanta in Concerto“. Jing Zhao on salvestanud ka mitmed albumid koostöös Jaapani ettevõttega Victor Entertainment. Jing Zhao mängib aastast 1738 pärit Montagnana tšellol.

 

Alexey Botvinov, ukrainapäraselt Oleksi Botvinov, on Ukraina nimekaim pianist, aktiivne muusikategelane ja produtsent. Teda peetakse maailma parimaks Rahmaninovi muusika esitajaks ning tema käes on ka J. S. Bachi „Goldbergi variatsioonide“ esitamise mitteametlik rekord – ta on seda klaverirepertuaari üht nurgakivi mänginud enam kui 300 korral. Alexey Botvinov on andnud soolokontserte ja esinenud koos nimekate sümfooniaorkestritega paljudes maailma mainekates kontserdisaalides, sh pikkadel ja menukatel turneedel. Botvinov püüab avastada uusi võimalusi klassikalise muusika tutvustamiseks. Ta on toonud kuulajate ette mitmeid innovatiivseid kontserdiprojekte, kus traditsioonilist klaveri sooloõhtut on avardatud näiteks multimeedia võimaluste või draamažanriga. Alates 2015. aastast korraldab Botvinov kunstilise juhina Ukrainas ja Ida-Euroopas väga mainekat klassikalise muusika festivali „Odessa Classics“.

2015. aasta juunis toimus Ukrainas Odessas esimest korda klassikalise muusika festival „Odessa Classics“. Selle asutaja pianist Alexey Botvinov seadis omale eesmärgiks luua festival, mis aitaks Ukrainal Euroopale läheneda ning seisaks vastu Venemaa algatatud sõjalisele agressioonile. „Odessa Classics“ on olnud oma esimestest elupäevadest alates Eestiga seotud, seda nii meie muusikute, festivali külaliste kui ka toetajate kaudu.

Tänavu 2.–11. juunini oleks pidanud toimuma järjekorras kaheksas „Odessa Classics“ festival, mille pidulikul avakontserdil Odessa ooperiteatris pidi üles astuma Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Paraku on sündmus Ukraina vastu peetava sõja tingimustes teadmata ajaks edasi lükatud.

Selleks, et festivali traditsioon ei katkeks, saab „Odessa Classics“ tänavu 31. maist 3. juunini ajutise kodu Eestis ning kannab pealkirja „Odessa Classics Tallinn“. Eesti muusikud, loodetavasti rohkearvuline publik ja ettevõtjatest toetajad võõrustavad Ukraina suurimat klassikalise muusika sündmust neljal päeval neljas erinevas esinemispaigas Tallinnas, Tartus ja Laulasmaal. Ootame teid sellest osa saama, et raskel ajal üheskoos festivali toetada. „Odessa Classics Tallinn“ programm on nähtav SIIN.

Hinnainfo

Piletid 25€/15€/50€ müügil Piletilevis.

Sündmused

Uudiskiri