fbpx

Sündmused

Ööülikoolil külas filmimees Rainer Sarnet

Vestlus

L 10. veebruar 2024, 15.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Rainer Sarnet
Jaan Tootsen

Tutvustus

Rainer Sarnet on üks omanäolisema käekirjaga Eesti filmiloojaid. Mida aasta edasi, seda rohkem kannab tema filmide vägev visuaal ajatut sõnumit. Tema viimane film „Nähtamatu võitlus“ on imeline süntees kung fu`st ja õigeusu õpetusest. Sellise pöörase sisu ja vormini võib jõuda ainult Sarneti suure mõttehaardega tundlik vaim.

Ööülikoolis tuleb arutlusele:

Milline on hea looming, sõltumata loomeliigist? Kas kunst on vahend või eesmärk omaette? Kui kunst on vahend, siis mis on Elu kese? Püha ja madal – kas sõnnikuaur ja Linnutee kuma on pärit samast allikast? Kunstniku roll ühiskonnas. Millised on need küsimused, millele otsid vastust? Elu suuremad taipamised. Kuidas saada hakkama maailma ja iseendaga?

Küsib ja mõtleb kaasa Ööülikooli eestvedaja Jaan Tootsen, kes on öelnud: „Mulle tundub, et ükskõik mida me elus ka ei tee – hommikusest hambapesust õhtuse magamaminekuni –, ajame mingil kombel sama asja. Otsime tõde. Otsime ilu. Otsime armastust. Otsime mõtet kõigele sellele, kuhu sisse oleme sündinud.“

 

Hinnainfo

Sissepääs keskuse piletiga, muuseumikaardiga tasuta. Soovitame pileti ette osta.

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri