fbpx

Sündmused

Paastust kui aja ja ruumi loomisest

Loeng

L 2. aprill 2022, 15.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Orest Kormašov

Tutvustus

Aastaring on maailma ajaloo väike mudel, millel on algus, kulgemine ja lõpp. Ajas ja ruumis. Kristlasele on see nagu kodunt eemal, võõrsil viibimine, kus alguses võib olla palju põnevust, kuid aja möödudes tekib meeletu koduigatsus.

Paast sümboliseerib viimaseid asju, mida on vaja teha, et tagasi koju pääseda, selles on keskendumist vaid olulisele, pingutust ja ootust. See on enese kokkuvõtmine, lõpusirge enne finišit, siinjuhul aasta tähtsündmust ‒ Ülestõusmist. Paast ei puuduta ainult endasse vaatamist, vaid oluline on ka väljapoole suunatud tegevus, altruism, armastusteod, andestamine.

Paast on aeg, mis võetakse välja lineaarse kulgemise monotoonsusest, ruum, mis ühendatakse kõiksusega. See on ettevalmistus kohtumiseks igavikulise ja lõpmatuga ‒ Jumalaga.

Orest Kormašov on kunstnik, ikooniloolane ja õppejõud. Ta on töötanud aastakümneid Tallinna Ülikoolis maaliõppejõuna, selle kõrval aga pühendunud ikoonide ja maalide restaureerimisele ning ikoonimaailma tutvustamisele loengutel ja vene ikooni muuseumi tegevuses.

Kõik huvilised on loengule oodatud!

 

 

Hinnainfo

Sissepääs keskuse piletiga 6€/4€/10€.

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri