fbpx

Sündmused

Pagendus

Filmiõhtu

N 23. august 2012, 18:00

Toimumiskoht

Tallinna Katariina kirik

Sündmuse korraldaja

Arvo Pärdi keskus

Tutvustus

“Pagendus” (Izgnanie). Režissöör: Andrei Zvjagintsev. Stsenaristid: Oleg Negin, Artjom Melkumjan, Andrei Zvjagintsev. Produtsendid: Dmitri Lesnevski, Jelena Loginova, Anthony Rey. Operaator: Mihhail Kritšman. Monteerija: Anna Mass. Kunstnik:Andrei Ponkratov. Originaalmuusika: Andrei Dergatšov. Valmismuusika: Arvo Pärt, Johann Sebastian Bach jt. Heli: Andrei Dergatšov, Ivan Titov. Osades: Konstantin Lavronenko(Aleksander), Maria Bonnevie (Vera), Aleksandr Balujev (Mark),Dmitri Uljanov (Robert) jt. 35 mm, formaat: 1:2,35, 150 min, värviline. Tootja: RenFilm / Hélicotronc, Venemaa, 2007. Esilinastus: 18. V 2007 Cannes’i rahvusvahelisel filmifestivalil.

“Pagendus” põhineb ameerika-armeenia kirjaniku William Saroyani romaani “The Laughing Matter” (1953) motiividel.

Alex ja Vera saabuvad koos oma kahe lapsega puhkusele mehe lapsepõlvekoju. Maakoha idüll rebeneb aga, kui Vera tunnistab mehele, et ootab last, kes pole Alexi oma. Kuigi laste ja sõprade ees jäetakse mulje, justkui oleks kõik endine, muutub lõhe paari vahel iga päevaga järjest sügavamaks. Alex otsib nõu oma vennalt Markilt, kes on tuntud tegude poolest, mis ei kannata päevavalgust. Vera aga tunnetab ületamatut kuristikku enda ja oma mehe vahel ning muretseb eeskuju pärast, mida hämarate asjadega tegelevad Alex ja tema vend nende pojale Kirile avaldavad. Kiri pillatud lausest, et isa äraolekul oli tolle sõber Robert emal külas käinud, teeb Alex rutakad järeldused. Lumepallina lähevad liikvele sündmused, mida tagasi pöörata ei ole enam võimalik.

Ebamaiselt kauni pildikeelega filmis on kasutatud Arvo Pärdi esimest tintinnabuliteost “Für Alina”, lõputiitrite taustaks kõlab “Ode VII” (Memento) teosest “Kanon Pokajanen”.

Filmi juhatab sisse Tanel Toom.

“Pagendus” linastub 23. augustil Katariina kirikus.

Sündmused

Uudiskiri