fbpx

Sündmused

Mägi

Pärt & Film

P 15. august 2021, 15.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Tutvustus

Mountain
2017, Austraalia
74 min
Rež Jennifer Peedom

Veel mõni sajand tagasi oleks nüüdseks korraliku eelarvega seiklusturismi, mägironimist peetud täielikuks hullumeelsuseks. Mäetipud olid ohtlikud ja ähvardavad jumalate ja deemonite kodud, mitte ilusad ja „vallutatavad“ rekreatsioonipaigad.

Auhinnatud Austraalia dokumentalist Jennifer Peedom uurib mägede lummust mitme nurga alt, ühendades oma filmis elemente nii ajaloo-, antropoloogia-, spordi- kui ka loodusfilmide tehnilisest arsenalist ning tulemuseks on tõeliselt kaunis ja filosoofiline suure ekraani elamus. Film uurib inimese ja mägede suhte muutumist ajaloos ning tänases päevas, küsides, mis meid inimestena sinna meelitab?

Filmitud on kõikjal üle ilma: Ameerika Ühendriikides, Antarktikas, Argentinas, Austraalias, Austrias, Boliivias, Gröönimaal, Indias, Islandil, Itaalias, Jaapanis, Kanadas, Lõuna-Aafrikas, Nepalis, Paapua Uus-Guineas, Pakistanis, Šotimaal, Šveitsis, Tiibetis, Tšiilis ja Uus-Meremaal.

Willem Dafoe sisse loetud tekst ning filmi stsenaarium põhinevad briti kirjaniku Robert Macfarlane’i raamatul „Meelemäed: vaimustuse ajalugu“. Filmi originaalmuusika on loonud Richard Tognetti, mida esitab Austraalia kammerorkester. Beethoveni, Griegi ja Vivaldi teoste kõrval kõlavad filmis ka pikad lõigud Arvo Pärdi teostest „Fratres“ ja „Aliinale“.

Film linastub originaalkeeles eestikeelsete subtiitritega.

Hinnainfo

Piiratud kogus pileteid 7€/5€/10€ müügil Fientas ja keskuse kassas.

NB! Seoses suurenenud viiruseohuga pääseb filmiõhtutele üksnes vaktsineerimistõendi või negatiivse COVID-testi ettenäitamisel. PCR-test ei tohi olla tehtud varem kui 72 tundi enne üritust, kiirtesti kehtivusaeg on 48 tundi. Palume kaasa võtta ka isikuttõendava dokumendi.

Kuni 18-aastased ei pea tervisetõendit esitama.

Kohapeal kiirtestimist ei toimu!

Hoiame enda ja teiste tervist!

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri