fbpx

Sündmused

Vastutuulesaal

Filmiõhtu

P 27. august 2023, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Rež Priit Valkna
2007, Eesti
„Pärt & Film“

Tutvustus

Filmitegijad Artur Talvik ja Priit Valkna jälgisid viie aasta jooksul Tõnu Kaljuste tegemisi ooperisaali ehitamisel Naissaarele, kunagise leiutaja Bernhard Schmidti talumaadele. Idee on pöörane, saarel puudub regulaarne laevaühendus ja elekter ning seal elab vaid kaks püsielanikku. Kes seal etendustel käima hakkab? Karismaatiline Tõnu Kaljuste tahab kõigi kiuste ja hoolimata üldsuse ning rahamaailma vastuseisust rajada sinna omanäolist kultuurikeskust, kus kohtuksid traditsioonid ja kaasaeg, ooperi kõrgstiil ja looduslähedus. Näib, et dirigendi idee on sama hull, nagu omal ajal leiutaja Schmidti loodud vastutuulelaev, ent 2006. aasta suvel saab Kaljuste unistus teoks.

Pea 20 aastat tagasi alguse saanud unistusest on tänaseks päevaks saanud Eesti kultuurimaastiku reaalne ja lahutamatu osa. Linastusega tervitame järgmisel päeval 70. sünnipäeva tähistavat maestro Tõnu Kaljustet.

NB! Seansil on kohal ka filmi autorid Priit Valkna ja Artur Talvik.

(Sünopsis: Eesti Filmi Andmebaas)

Kummardus. Tõnu Kaljuste 70
„Vastutuulesaal“
2007, Eesti
Rež Priit Valkna

25.-27. augustil toimuvad juba 13. aastat Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud „Pärt & Film“, mis tutvustavad laiemale publikule helilooja Arvo Pärdi loomingu ühte tahku ehk Pärdi teoste kasutamist filmides.

Sündmused

Uudiskiri