fbpx

Sündmused

Prantsuse muusika õhtu

Kontsert

P 10. september 2023, 16.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Ansambel The Revalers:
Johanna Maria Ernesaks (metsosopran)
Olga Kudajeva (barokkviiul)
Tatiana Gašimova (barokkviiul, barokktšello)
Elina Tšertšel (klavessiin)

vahetekstide autor Aurora Ruus

Sündmuse korraldaja

The Revalers

Tutvustus

Rääkides prantsuse barokkmuusikast, seostub see esmajärjekorras tantsu, rütmi ja Louis XIV õukonnaga. Tõsi, toonasel Prantsusmaal olidki barokkmuusika ja õukonnatantsud peaaegu sünonüümsed, kuid lisaks tantsurütmidel põhinevale muusikale lõid tolleaegsed heliloojad ka näiteks ilmalikke kantaate ja lühilaule, samuti rütmikaid – enamasti põhinesid need ikka armastuse teemadel, olles vahel armsad, vahel raevukad.

Kontserdil esitab ansambel “The Revalers” nii instrumentaal- kui ka vokaalteoseid prantsuse barokkheliloojate loomingu paremikust. Muuhulgas kõlavad meeleolukad tantsud Jean-Marie Leclairi süidist “Deuxième récréation de musique, op. 8”, mille tõeline pärl on uljas “Tambourin”. Temperamentne metsosopran Johanna Maria Ernesaks kehastub sel õhtul Didoks, Kartaago kuningannaks, kes leinab põgenenud armsamat Aeneast Michel Pignolet de Montéclairi kantaadis “La Mort de Didon”. Teed Parnassosele juhatab François Couperini sonaat “Le Parnasse ou L’Apothéose de Corelli”, kus kuulajal on võimalus sattuda koos helilooja Arcangelo Corelliga taevasesse maailma ning rüübata lonksu jumalikust inspiratsiooniallikast.

Ansambel “The Revalers” asutati kevadel 2022 ja esitab barokkmuusikat ajastu pillidel. Ansambli liikmed on saanud hariduse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia varajase muusika osakonnas ning on tänaseks esinenud ka mainekal Suure-Jaani muusikafestivalil. Ansambel on teinud koostööd kirjanik Kaur Riismaaga, sidudes orgaaniliseks tervikuks varase barokkmuusika ja ajaloolised tekstid.

Hinnainfo

Piletid 15€/10€

Sündmused

Uudiskiri