fbpx

Sündmused

Paolo Sorrentino „See koht siin“ (2011)

Filmiõhtu

R 26. august 2022, 19.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Tutvustus

This Must Be The Place
2011, Itaalia
118 min
Rež Paolo Sorrentino

Itaalia meisterliku kinolooja Paolo Sorrentino esimese inglisekeelse filmina valmis 2011. aastal „See koht siin”, mille ta kirjutas spetsiaalselt mitmekordsele Oscari võitjale Sean Pennile. Penn mängib siin elust täielikult tüdinenud endist rocktähte Cheyenne’i. Ta sõidab ootamatute asjaolude tõttu oma Iirimaa häärberist Ameerikasse otsima natsikurjategijat, kes Teise maailmasõja ajal tema isa taga kiusas. Peategelase karakteriks sai Sorrentino inspiratsiooni bändi The Cure ninamehe Robert Smithi välimusest – gootilikku kultuuri esindavast jõuliselt värvitud juustest, kärtspunastest huultest ja tugevasti meigitud näost. Tulemuseks on ilmselt üks veidrama välimusega karaktereid Sean Penni karjääris. Professionaalse näitlejana suudab ta aga sellesse ekstsentrilisse passiivsesse kujusse panna ootamatult palju emotsiooni ja kaasaelamise võimalust. Cheyenne’i abikaasana teeb ilusa rolli teinegi mitmekordne Oscari võitja Frances McDormand. Kokkuvõttes on see lugu ühtaegu nii teekonnafilm, komöödia kui draama, milles on Sorrentinole äratuntavaid värvikaid misanstseene ning Sorrentino ihuoperaatori Luca Bigazzi alati peadpööritavalt võluv kaameratöö.

Sorrentino karjääris üheks väiksema tähelepanuga teoseks jäänud „See koht siin“ oli esimene film, milles ta kasutas Arvo Pärdi loomingut. Hiljem on Arvo Pärdi muusika kõlanud nii Sorrentino kuulsaimas filmis „La Grande Bellezza“ kui sarjades „Noor paavst“ ja „Uus paavst“. Arvo Pärdi muusika on käesolevas filmis ainus klassikalise muusika esindaja. Lühikesed kuni mõneminutilised lõigud loost „Spiegel im Spiegel“ kõlavad läbi terve filmi korduva motiivina koguni kuuel korral. Originaalmuusika kirjutas filmile bändi Talking Headsi laulja ja kitarrist David Byrne ning laule kirjutas ka Willie Oldman. Ka filmi pealkiri on austusavaldus Talking Headsi kuulsale hitile „This Must Be the Place (Naive Melody)“, mille David Byrne täies pikkuses ka filmis ette kannab.

Kaarel Kuurmaa

Hinnainfo

Piletid 8€/6€/10€ müügil Fientas ja keskuse kassas.

Pileteid tagasi ei osteta ja ümber ei vahetata.

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri