fbpx

Sündmused

Siis sai õhtu ja sai hommik

Filmiõhtu

P 30. august 2020, 15.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Sündmuse korraldaja

Arvo Pärdi Keskus

Tutvustus

Siis sai õhtu ja sai hommik
Rež. Dorian Supin
Eesti, Soome 1989

1980. aastal emigreerus Arvo Pärt koos perekonnaga Nõukogude Liidust ja asus pärast aastast peatumist Viinis elama Lääne-Berliini. Režissöör Dorian Supin heidab pilgu ajale, mil helilooja Arvo Pärt oli Eestist ära ja tema looming siinsele publikule üsna kättesaamatu, jälgides helilooja päevi, ikka õhtust hommikuni.

Filmi läbivad kaadrid kontsertidest mitmes riigis, samas ka kodusest argipäevast; olukordadest, mis annavad tunnistust kasvavast ühiskondlikust tunnustusest ja avalikust elust. Dorian Supini film näitab, et see, mis näha-teada kõigile, on kui veepind – tihti ebatäielik, muutlik, vahel tegelikkust moonutav. Sündmused, kohad ja üksikasjad helilooja elus on vormiks, milles looming on meil jälgitav. See on kui tahta vees näha põhja, kui peegeldus ei sega. Sügavuse määramine silma abil osutub aga sageli võimatuks.

Arvo Pärt arutleb filmis: „See on samasugune asi nagu Muusika, mis on maailmas olemas ilma heliloojata meie ümber, nii nagu skulptuur on olemas kivi sees ja skulptor vabastab selle kivi seest. Niimoodi on see ka Muusika olemas, mina vabastan selle kartuli koorest. Interpreet paneb selle patta ja toob lauale, aga Jumal laskis sellel kasvada. See Muusika on olemas, ega see ei ole minu poolt välja mõeldud.“

„Siis sai õhtu ja sai hommik“ linastub pühapäeval, 30. augustil kell 15.00 Arvo Pärdi Keskuses

Hinnainfo

Täispilet 6€
Sooduspilet 4€

Piletiga on võimalik külastad ka keskust.

Sündmused

Uudiskiri