fbpx

Sündmused

Sofja Gülbadamova

Kontsert

L 20. aprill 2024, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Sofja Gülbadamova (klaver, Saksamaa)

Tutvustus

Sofja Gülbadamova on oma põlvkonna üks erakordsemaid pianiste. Ta on pälvinud rohkelt auhindu erinevatelt konkurssidelt mitmel pool maailmas, sh USA, Prantsusmaa, Hispaania, Venemaa, Saksamaa ja Belgia, ning paistis erakordselt silma 2008. aastal kahel mainekal rahvusvahelisel klaverikonkursil: Concours International pour Piano Aix-en-Provence’is ja 6. Concours International Francis-Poulenci konkursil, kus ta võitis nii esimese preemia kui ka eripreemia Poulenci teoste parima interpretatsiooni eest. Lisaks pälvis ta 2010. aasta rahvusvahelisel Rosario Marciano klaverikonkursil Viinis Grand Prix.

Moskvas sündinud Sofja Gülbadamova alustas klaveriõpet Michail Chochlovi käe all maailmakuulsas andekate laste Gnessini Riiklikus Muusikakolledžis. Ta jätkas õpinguid Lübecki konservatooriumis erakordse ameerika pianisti prof James Tocco käe all, seejärel Pariisis Conservatoire National de Musique et de Danse’is prof Jacques Rouvier’ käe all ja lõpuks legendaarses École Normale de Musique Alfred-Cortot’s Guigla käe all. Katsarava ja David Lively.

Tema karjääri verstapostideks on meeldejäävad esinemised suurepäraste orkestritega (Norrköping Sinfonieorchester Michail Jurowski juhatusel, Venemaa Riiklik Filharmooniaorkester Emmanuel Plassoni juhatusel Colmari rahvusvahelisel festivalil, Sinfonieorchester Wuppertal dirigentide Dmitri Jurowski ja Marc Piollet juhatusel) kui ka kontserttuurid Peterburgis, Viinis, Pariisis, Budapestis, Washington D.C jm. Lisaks on ta esinenud kuulsatel festivalidel (Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, Schleswig-Holsteini muusikafestival, Ludwigsburger Schlossfestspielen, Rheingau muusikafestival, Festival International Sine Nomine Lausanne’is, Lucerne Festival ) ja nimetati 2017. aastal Mürzzuschlagis rahvusvahelise Brahmsi festivali kunstiliseks juhiks.

Kavas A. Pärt, V. Jurowski, Ernst von Dohnányi, Eugen d‘Albert

Sündmused

Tähelepanu! 24. veebruaril on keskus suletud. Ilusat vabariigi aastapäeva!

Uudiskiri