fbpx

Sündmused

Tänasest saab homme eilne

Kontsert

L 20. aprill 2024, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Sofja Gülbadamova (klaver, Saksamaa)

Tutvustus

Sofja Gülbadamova (sünd 1981) on oma põlvkonna üks tunnustatumaid pianiste. Tema tähelend algas võitudega 2008. aastal kahel mainekal rahvusvahelisel klaverikonkursil: Aix-en-Provence’is ja Francis Poulenci konkursil. Nüüdseks on ta pälvinud rohkelt auhindu konkurssidel nii Euroopas kui USAs ning annab regulaarselt nii soolokontserte kui ka soleerib orkestrite ees kõikjal maailmas.

Sofja Gülbadamova soolokontserdi kava valitseb sügavalt ühtne vaimsus, luues kaks imelist muusikalist kaart. Esimene neist on kantud minevikutraditsioonist – nii d‘Albert’i, Brahmsi kui ka Dohnányi teosed on sündinud pilguheidust mineviku muusikasse ning kantuna ülimast lugupidamisest traditsiooni vastu, kust nad on võrsunud – see on eelkõige Bachi traditsioon. Need kolm heliloojat elasid samal ajal ja tundsid üksteist ka isiklikult, mis muudab nendevahelise kaare veelgi kirkamaks.  Gülbadamova on pühendunud Ernst von Dohnányi loomingu esitlemisele. Hiljuti ilmus värske album Dohnányi muusikaga, mis on salvestatud heliooja enda Bösendorferi klaveril.
Arvo Pärdi „Aliinale“ pole aga sugugi juhuslikult sattunud Austria muusikateadlase ja helilooja Leo Brauneissi teoste vahele. Brauneissi terava pilgu haardes on olnud pea terve Pärdi looming, ta on süüvinud Pärdi muusika olemusse ilmselt põhjalikumalt kui ükski teine muusikateoreetik. Kas see ka tema enda loomingus peegeldub, see selgub kontserdil.

Kavas:
Eugen d’Albert (1864-1932)
Süit viies osas d-moll, op 1

Johannes Brahms (1833-1897)
Sarabandid nr 1 a-moll, WoO 5 posth
Gavotid nr 1 amoll, nr 2 A-duur, WoO 3 posth

Leo Brauneiss (1961)
Bagatellid nr 1 ja nr 5

Arvo Pärt (1935)
„Aliinale“

Leo Brauneiss
Prelüüdid nr 1 ja nr 9

Ernst von Dohnányi (1877-1960)
Allemand, saraband ja menuett „Süidist vanas stiilis“ op 24

Johannes Brahms
Variatsioonid originaalteemale D-duur, op 21 nr 1

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri