fbpx

Sündmused

Traditsioon

Kontsert

L 5. august 2023, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Hans Christian Aavik (viiul)
Triinu Piirsalu (viiul)
Karolina Aavik (klaver)

Tutvustus

Hinnatud noorte muusikute Hans Christian Aaviku, Karolina Aaviku ning Triinu Piirsalu seekordne südasuvekontsert pealkirjaga „Traditsioon“ toimub tänavu 5. augustil kell 17 Arvo Pärdi Keskuses.

Kava hõlmab tuntud autorite teoseid, mis on kirjutatud üsna lähestikku – 35-aasta jooksul. Ometi jõuab selle aja jooksul romantismiajastust 20. sajandi alguse mitmekesisesse kõlaruumi.

Kontserdi avab Johannes Brahmsi viiulisonaat nr 3 d-moll, op. 108 Triinu Piirsalu ning Karolina Aaviku esituses. Teos on tuntud oma kaunite meloodiate, kompleksse struktuuri ja rikkaliku harmoonia poolest. Hans Christian Aaviku ja Karolina Aaviku esituses kõlav Edvard Griegi viiulisonaat nr 3 c-moll, op. 45 kannab endas põhjamaise muusika lüürilisust ja tantsulisust.

Johannes Brahmsi rapsoodia op. 79, nr 2 sooloklaverile on täis nii õrnu hetki kui ka Brahmsile omast orkestraalset klaverikäsitlust. Kontserdi lõpetab Darius Milhaud’ sonaat kahele viiulile ja klaverile, op. 15, mille mängulised rütmid ning uudsem helikeel loovad põneva kontrasti eelnevate teostega.

Kavas:

Johannes Brahms
Viiulisonaat nr 3 d-moll, op. 108

Edvard Grieg
Viiulisonaat nr 3 c-moll, op. 45

Johannes Brahms
Rapsoodia nr 2, op. 79

Darius Milhaud
Sonaat kahele viiulile ja klaverile, op. 15

NB! 5. augustil toimub Tallinnas ja Harjumaal võistlus IRONMAN, mille tõttu on liiklus ümber korraldatud. Palume jälgida infot liikluskorralduse muudatuste kohta ja soovitame Tallinna poolt tulijatel liikuda Laulasmaale Keila kaudu.

Hinnainfo

Piletid 30€/20€/50€

Sündmused

Uudiskiri