fbpx

Sündmused

Üheskuulamine. Jaan-Eik Tulve & Vox Clamantis

Muusikaline vestlusõhtu

R 1. oktoober 2021, 18.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Jaan-Eik Tulve (dirigent)
Vox Clamantis

Tutvustus

2021. aasta sügisel alustab Arvo Pärdi Keskuses uus sündmuste sari „Üheskuulamine“, mille keskmes on muusikateose teadlik kuulamine. Kutsume kuulama ja kuulatama muusikas sündivaid ja kuhtuvaid helisid, tihedust ja hõredust, horisontaali ja vertikaali, kiirust ja aeglust, kõlaküllust ja tasadust.

Muusika mõju kujundab helilainete füüsilise vastuvõtu kõrval märksa enam kuulaja võime kõlaprotsesse märgata, neid mõtestada ja omavahel seostada. Millele, kuidas ja millal heliteose kuulamisel tähelepanu juhtida? Mis aitab ja mis segab kuulamist? Kas kuulamist saab harjutada? Miks me tahame kuulata?

Muusika üheskuulamine sünnib muusikaprofessionaali teadmistest ja kogemustest ning kuulaja avardunud tähelepanust ja kasvanud tundlikkusest helidele. Uue sarja eesmärk on kokku tuua professionaalid ja muusikasõbrad, et koos kuulata, tunnetada ja oma kuulamiskogemust jagada.

Esimene üheskuulamine saab teoks rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril, mil sõnas ja helis avab oma kuulamiskogemust dirigent Jaan-Eik Tulve koos ansambliga Vox Clamantis.

Hinnainfo

Piletid hinnaga 10/7 € müügil Fientas ja keskuse kassas.

Toetajapiletiga (50€) kaasneb reserveeritud koht saali keskmistes ridades ja giidiga ekskursioon majas pärast kontserti. Giid ootab teid pärast kontserdi lõppu infolaua juures.

Sündmused

Uudiskiri