fbpx

Sündmused

Üheskuulamine. Toomas Siitan

Muusikaline vestlusõhtu

L 5. märts 2022, 15.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Toomas Siitan

Tutvustus

Jätkub Arvo Pärdi Keskuse uus sündmuste sari „Üheskuulamine“, mille keskmes on muusika teadlik kuulamine. Kuidas märgata, mõtestada ja seostada muusikalisi protsesse? Millele, kuidas ja millal heliteose kuulamisel tähelepanu pöörata? Kutsume kuulama ja kuulatama muusikas sündivaid helisid, tekste ja kontekste, tihedust ja hõredust, kiirust ja aeglust, kõlaküllust ja tasadust.

Üheskuulamine sünnib muusikaprofessionaali teadmistest ja kogemustest ning kuulaja avardunud tähelepanust ja kasvanud tundlikkusest helidele. Uue sarja eesmärk on kokku tuua professionaalid ja muusikasõbrad, et koos kuulata, tunnetada ja oma kuulamiskogemust jagada.

5. märtsil mõtiskleb kannatusaja muusikast ja liturgilise muusika traditsioonidest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Toomas Siitan.

Oma teema sissejuhatuseks on ta kirjutanud järgmist: „Lapsena õpetati meid muusikat kuulama passiivselt – istu paigal, ära nihele, ära reageeri kuidagi … Ja korraga tundus meile, et me „ei saa muusikast aru“. Kuid muusika otsib dialoogi, milles kuulaja oleks aktiivne osaline. Kuidas loob kuulaja muusikale hädavajaliku ruumi ja pingevälja? Ja mida saab teha helilooja, et kuulaja oleks muusikas kõigi meeltega kohal?“

Olete väga oodatud!

 

Hinnainfo

Sissepääs keskuse piletiga

Sündmused

Uudiskiri