fbpx

Sündmused

Unenäoline

Luule- ja muusikaõhtu

L 9. november 2024, 17:00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Chulpan Hamatova (tekst, Läti)
Andrejs Osokins (klaver, Läti)

Tutvustus

Armastus, kaotusvalu, lootus, inimeseks olemise kogemus – need on meie elu teetähised. Näitlejanna Chulpan Hamatova ja pianist Andrejs Osokins toovad muusikat ja sõna ühendaval kontserdil „Unenäoline“ kuulajateni tuntud luuletajate ning heliloojate loomingu. Kõlavad Boriss Pasternaki, Ossip Mandelštami, Marina Tsvetajeva, Aspazija jt luuleread ühes Bachi, Pärdi, Chopini, Vasksi, Bartóki, Sõlvestrovi muusika ning Andrejs Osokinsi improvisatsioonidega. „Unenäoline“ esietendus 28. mail 2022 Riias festivali „Osokins Freedom Festival for Ukraine 2022“ raames.

Chulpan Hamatova on tatari juurtega tunnustatud vene teatri- ja filminäitleja. Töötades aastatel 1998–2022 Moskva teatris Sovremennik, emigreerus Hamatova oma perega Ukraina sõja puhkedes Venemaalt. Tema uueks elupaigaks sai Läti Vabariik, kus ta töötab näitlejana Riia Uues Teatris. Ühtlasi on Chulpan Hamatova vähihaigeid lapsi toetava fondi „Kingi elu“ asutaja ning loometöö kõrval on see olnud pikka aega tema üks kõige olulisemaid projekte.

Andrejs Osokins on Läti noorema generatsiooni üks silmapaistvamaid kontsertpianiste, rahvusvaheliste konkursside laureaat ja tunnustatud kammermuusik, kelle musitseerimist iseloomustab laitmatu stiilitaju, väljendusrikas kõla ning mõjuv lavaline kohalolu. Ta on Lätis toimuva igaaastase festivali Osokins Freedom Festival asutaja ja kunstiline juht ning klaveridünastia Three Osokins, kuhu kuuluvad vennad Andrejs ja Georgijs ning nende isa Sergejs Osokins, projekti ellukutsuja.

 

 

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri