fbpx

Sündmused

Varssavi muusikasalong

Kontsert

K 18. detsember 2019, 19.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Klaverikvartett Arte dei Suonatori (Poola):
Ewa Golińska (viiul)
Natalia Reichert (vioola)
Maciej Łukaszuk (tšello)
Katarzyna Drogosz (klaver)

Tutvustus

Kavas:
Józef Elsner
Klaverikvartett Es-duur, op. 15

Maria Szymanowska
Fantaasia F-duur

Franciszek Lessel
Klaveritrio E-duur op. 5

Wolfgang Amadeus Mozart
Klaverikvartett g-moll KV 478

Tavapäraselt kõlas kammermuusika 19. sajandil rikaste aadlike kodudes. Selle kontserdikavaga proovib ansambel luua samalaadse õhustiku, mis võis valitseda ühes tolleaegses Varssavi muusikasalongis. Kui vaid kujutleksime end hetkeks sellesse aega … Esimesena kõlab Józef Elsneri äsja loodud klaverikvartett. Pärast seda astub lavale Euroopas tuntud klaverivirtuoos Maria Szymanowska, et esitada enda veel avaldamata fantaasia F-duur. Pärast dramaatilist klaverisoolot kuuleme Franciszek Lesseli just hiljuti, 1807. aastal avaldatud klaveritriot ning kontserdi lõpetab Mozarti kammermuusika meistriteos – klaverikvartett g-moll. Just sellisena võis välja näha õhtu ühes paljudest muusikasalongidest.

Arte dei Suonatori klaverikvarteti liikmed kuuluvad samanimelise poola barokkorkestri koosseisu. 1993. aastal loodud orkester on keskendunud autentsele esitusviisile ajaloolistel pillidel ning pühendunud möödunud ajastute heliloojate ja esituspraktikate uurimisele.

Ansambli repertuaaris on nii klassitsismi- kui ka romantismiajastu muusikat ning poola heliloojate vähem tuntud kammermuusikat. Arte dei Suonatori on salvestanud 16 albumit (BIS Records, Alpha Productions, Channel Classics), mis on pälvinud kriitikute kõrge tunnustuse, sh Gramophone’i autasu parima barokksalvestise, Vivaldi viiulikontserdi „La stravaganza“ eest 2003. aastal. Samuti on Arte dei Suonatori salvestanud muusikat mitmele raadio- ja telejaamale (BBC, Taani Raadio DR, SWR, Poola Raadio 2, Mezzo). Ansambel annab laialdaselt kontserte nii Euroopas, USAs kui ka Hiinas.

Kontsert on saanud rahastuse Poola Vabariigi Kultuuri- ja Rahvuspärandi Ministeeriumi programmist „Taasiseseisev Poola 2017–2022“ ja Adam Mickiewiczi Instituudi toetusprogrammist „Kultuurisillad“.

Kontserti korraldab Eesti Kontsert, koostöös Poola Suursaatkonnaga Tallinnas.

Sündmused

Tähelepanu! 1. mail on keskus suletud. Ilusat kevadpüha!

Uudiskiri