fbpx

Uudised

Arvo Pärdi keskuse koostöö Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumiga

16.06.2013

14. juunil külastasid Arvo Pärdi keskust Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi esindajad, kellega sõlmiti ühiste kavatsuste kokkulepe.1960ndatest ja 1970ndatest aastatest on TMMi arhiivides mitmeid helilooja käsikirjalisi partituure, mis on sinna jõudnud nii kultuuriministeeriumi kui Eesti Muusikafondi kaudu. Pärtide läände kolimise järel jäid paljud käsikirjad Eestisse ning alles nüüd, mõne teose puhul lausa pärast 50-aastast vaheaega, oli heliloojal taas võimalus neid käes hoida.

Suve algul APKsse toodud noodipakis olid muuhulgas näiteks teoste “Pro et contra”, „Fratres”, 1. sümfoonia, „Kui Bach oleks mesilasi pidanud” ja ka „Aliinale” originaalkäsikiri.
Teatri- ja Muusikamuuseumiga sõlmiti kokkulepe, mille alusel tuuakse järk-järgult keskusesse kõik TMMi säilikutes olevad Arvo Pärdi käsikirjad. Siin need digiteeritakse ning võetakse nii Arvo Pärdi kui TMMi digiarhiivi osaks. Seejärel tagastatakse originaalpartituurid riikliku muuseumi hoidlasse.

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri