fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskuse tegevjuht Anu Kivilo pälvis Eesti Arhitektide Liidu teenetemedali

28.03.2019

Eesti Arhitektide Liit andis täna üle traditsioonilised teenetemedalid. Arvo Pärdi Keskuse uue hoone tellimise eest pälvis parima tellija teenetemedali Arvo Pärdi Keskuse tegevjuht Anu Kivilo. Parima ehitaja teenetemedaliga tunnustati keskuse ehituse projektijuhti Jaano Tootsit ASist Ehitustrust.

Rait Siska ja Risto Tali kujundatud medalid andis täna õhtul KUMUS toimunud pidulikul tseremoonial üle Eesti Arhitektide Liidu president Katrin Koov.

„Anu Kivilo on pühendunult ja südamega täitnud uue hoone tellija ülesannet, usaldades arhitekte ja olles vahendajaks kõigi osapoolte vahel. Olemata ise ehitusala inimene, on ta hoolikalt kogu protsessi ette valmistanud ja koos hoidnud, alates võistluse korraldamisest koostöös arhitektide liiduga kuni ehituse valmimiseni ja selle käigushoidmiseni. Tellijana tõi ta projekteerimise ja ehituse ajal välja kõige olulisema, olles tasakaalustav jõud arhitektide soovide ja reaalsete võimaluste vahel,“ seisab Eesti Arhitektide Liidu selgituses.

Arvo Pärdi Keskuse ehituse projektijuht Jaano Tootsi pälvis tunnustuse ehituse kõrgkultuuri arendamise eest.

„Ehituse projektijuht Jaano Tootsi ja kogu Ehitustrusti meeskond on tõestanud, et nende jaoks on kvaliteet auasi – see paistab välja Arvo Pärdi Keskuse igast detailist. Ehitajad võtsid oma tööd väga tõsiselt, tulid arhitekti mõttega kaasa ja aitasid ideed ellu viia. Jaano Tootsi lõi ehitusel usaldusliku õhkkonna tellija, ehitusjärelevalve, arhitekti, projekteerijate meeskonna ja ehitajate vahel ning suutis leida kõiki osapooli rahuldavad lahendused,“  märkis Eesti Arhitektide Liit.

Eesti Arhitektide Liit annab teenetemedaleid välja aastast 2005. Traditsiooniliselt valitakse parim ehitaja, tellija, publitsist, alates 2014 antakse välja ka parima kolleegi teenetemedalit. Medalisaajate osas saavad ettepanekuid teha kõik liidu liikmed, laureaadid valib välja liidu eestseisus.

Vaata varasemaid laureaate SIIT.

Uudiskiri