fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskuse teise hooaja avakontserdil kõlab Schuberti muusika tippsolistide esituses

17.09.2019

Arvo Pärdi Keskuse teisel hooajal on jätkuvalt fookuses Arvo Pärdile olulised interpreedid ja heliloojad nii Eestist kui mujalt. Homsel avakontserdil kõlab tippsolistide esituses Arvo Pärdi ühe lemmikhelilooja Franz Schuberti muusika.

Hooaja avakontserdil 18. septembril astuvad üles maailmas tunnustatud solistid, Saksa tšellist Anja Lechner ja Argentiina kitarrist Pablo Márquez. Nende kava peakirjaga „Öö“ on sündinud interpreetide ühisest armastusest Schuberti muusika ja lied`i vastu. 2018. aasta novembris ilmus Lechneril ja Márquezil samanimeline album plaadifirmalt ECM.

13. oktoobril täitub Arvo Pärdi Keskusel esimene tegevusaasta uues hoones, mida tähistatakse mitme sündmusega. Avamise aastapäeva-eelsel nädalavahetusel, 5. ja 6. oktoobril esineb keskuse saalis ansambel Hortus Musicus, kes on olulist osa mänginud Arvo Pärdi tintinnabuli-stiili sünni juures. Kontserdil elustuvad ajaloolised hetked 1970. aastate teisest poolest, kui Hortus Musicuse esituses jõudsid esimest korda kuulajate kõrvu Arvo Pärdi esimesed tintinnabuli-stiilis teosed.

12. oktoobril astuvad kuulajate ette mitmete auhindadega pärjatud noortekoorid Tartust, kelle Arvo Pärdi naiskooriteoste interpretatsioon on heliloojale huvi pakkunud. E Stuudio noortekoor ja Elleri tütarlastekoor Külli Lokko juhatusel esitavad Arvo Pärdi kooriteoste kõrval ka teiste eesti heliloojate kooriloomingut.

Keskuse avamise aastapäeval, 13. oktoobril aga linastub keskuse saalis Eesti Rahvusringhäälingu film „Tintinnabuli metsas“, mis toob vaatajateni aasta tagasi aset leidnud Arvo Pärdi Keskuse avapäeva muusikalised kõrghetked ja pidupäeva meeleolu.

Hingedepäeva õhtul täidab keskuse saali koorimuusika kammerkoorilt Collegium Musicale Endrik Üksvärava juhatusel, kelle kava keskendub Eesti ja Poola praegusaja oluliste ja aktiivselt tegutsevate heliloojate Erkki-Sven Tüüri, Paweł Łukaszewski ja Arvo Pärdi kooriloomingule ning oodata on ka Łukaszewski uudisteose esiettekannet. Kontserdiga tervitab Arvo Pärdi Keskus Erkki-Sven Tüüri tema peatselt saabuva 60. juubelisünnipäeva lävel.

Novembris pühendab ansambel Heinavanker Margo Kõlari juhatusel oma kontserdi Cyrillus Kreegi loomingule. Detsembris toob keskus koostöös Eesti Kontserdiga ühe Arvo Pärdi vaieldamatu lemmiku Wolfgang Amadeus Mozarti ja tema kaasaegsete Poola heliloojate loomingut esitama Poola vanamuusikakollektiivi Arte dei Suonatori klaverikvarteti.

Olete oodatud osa saama Arvo Pärdi Keskuse teise hooaja sündmustest!

Kõikide Arvo Pärdi Keskuses toimuvate kontsertide, loengute ja filmilinastuste kohta leiab infot keskuse kodulehelt.

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri