fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskuse teise residendistipendiumi pälvis Valgevene helilooja Volha Padhajskaja

29.10.2021

Arvo Pärdi Keskus andis välja sel aastal teise residendistipendiumi, mille sai Valgevene helilooja Volha Padhajskaja. Stipendium võimaldab ühel kunstnikul kuni kuu aja vältel Arvo Pärdi Keskuses oma loomingule pühenduda.

Volha Padhajskaja on helilooja ja organist, ta on õppinud muusikateadust ning saanud magistrikraadi oreli ja kompositsiooni erialal Valgevene riiklikus muusikaakadeemias.

“Arvo Pärdi Keskuse residendistipendiumi pälvinud Volha Padhajskaja on olnud viljakas erinevates klassikalise muusika žanrites. Tema mitmekülgne ja omapärane helikeel köitis esimestest nootidest“, põhjendas otsust stipendiumi žürii (koosseisus Anu Kivilo, Michael Pärt, Kai Kutman, Ardo Västrik ja Nele Meikar).

Stipendiumile saabus 64 taotlust üle maailma 37 riigist, lisaks Eestile laekus kandidaatide avaldusi Soomest, Rootsist, Norrast, Leedust, Poolast, Venemaalt, Valgevenest, Saksamaalt, Austriast, Belgiast, Prantsusmaalt, Itaaliast, Hispaaniast, Inglismaalt, Šotimaalt, Ungarist, Kreekast, Bulgaariast, Moldovast, Horvaatiast, Serbiast, Sloveeniast, Gruusiast, USA-st, Brasiiliast, Peruust, Kolumbiast, Tšiilist, Mehhikost, Svaasimaalt, Taiwanilt, Hongkongist, Singapurist, Jaapanist, Lõuna-Koreast ja Iraanist.

Arvo Pärdi Keskus annab residendistipendiumi välja kaks korda aastas ühele loovisikule võimalusega süveneda suuremate teoste loomisesse. Stipendium katab 1‒4 nädala jooksul residendi kulud ning sisaldab ka päevaraha.

Arvo Pärdi Keskuse loometoa kasutamist on võimalik taotleda ka ilma stipendiumita, taotlusi saab esitada aasta ringi keskuse veebilehel.

Uudiskiri