fbpx

Uudised

Arvo Pärdi looming luubi all aprillikuises Londonis

03.04.2012

28. aprillil võõrustab BBC Symphony Orchestra Londonis külalisi ning esineb ka ise Arvo Pärdi loomingule pühendatud päeval, mida täidavad kontserdid, filmivaatamine ja vestlusring.

Selline ettevõtmine kuulub BBC muusikute üritustesarja Total Immersion, mille eesmärgiks on pakkuda publikule ühe pika päeva jooksul erisuguseid sissevaateid suure kujutlusvõimega, inspireerivate loojate maailma. Arvo Pärdi kõrval pöörab BBC Total Immersion kevadhooajal 2012 tähelepanu ka Jonathan Harveyle ja Brett Deanile.

Maratonpäeva juhatab sisse diskussioon Pärdi muusikast, pärastlõunal esitletakse Dorian Supini 2002. aastal valminud täispikka dokumentaalfilmi “Arvo Pärt. 24 prelüüdi ühele fuugale”. Ajaloolises St. Giles Cripplegate’i kirikus toimuvad kaks kontserti, mille põhirõhk on koorimuusikal. Guildhall School of Music and Drama noored muusikud esitavad teoseid Magnificat ja Stabat Mater, samas ei jää kõlamata ka Für Alina ja Spiegel im Spiegel. BBC Singers’i kavas on Trivium, Beatitudes, 7 Magnificat-Antiphonen, Summa, Missa syllabica ja Which Was the Son of… . Päevasündmused tipnevad õhtuse kontserdiga Barbican Hall’is, kus BBC Symphony Orchestra esitab Tõnu Kaljuste juhatusel 1. ja 3. sümfoonia, topeltkontserdi Tabula rasa (viiulisolistid Alina Ibragimova ja Barnabás Kelemen), orkestripala Silhouette ning BBC Symphony Chorus’e lisandumisel teose Berliner Messe. Õhtu eel on Barbicani Keskuse vabalaval BBC SO Family Orchestra esituses võimalik kuulda muusikat, mis on inspireeritud Arvo Pärdi loomingust.

Uudiskiri