fbpx

Uudised

Arvo Pärdi teosed, Gidon Kremer ja Kremerata Baltica Kuhmo kammermuusika festivalil

10.07.2013

14.-27. juulil Soomes toimuva Kuhmo kammermuusika festivali teema on sel aastal „Voices of the Century” (Sajandi hääled) ning kavas on mitmed Arvo Pärdi teosed.

22. juulil toimuvad kontserdid pealkirja all „Arvo – the Future of the Past”, kus ettekandele tulevad „Fratres”, „Spiegel im Spiegel”, „Es sang vor langen Jahren” ning „Orient & Occident”. Kuhmo kunstikeskuses, mis festivali raames tähistab oma 20. juubeliaastat, lõpetab Kremerata Baltica oma kontserdi Arvo Pärdi teosega „Tabula rasa”.

Kuhmo kammermuusika festivali kunstiline juht on alates 2005. aastast Vladimir Mendelssohn, kes on festivaliga seotud olnud juba 1980. aastate algusest. Lisaks Arvo Pärdile on sel aastal kavas olulisel kohal Kaija Saariaho, Krzysztof Penderecki, Magnus Lindbergi, Sofia Gubaidulina ning György Kurtági looming. Alates 1970. aastast toimuval festivalil astuvad sel korral üles Gidon Kremer, Kremerata Baltica, Eric Ericssoni kammerkoor ning mitmed teised tunnustatud solistid ja kammermuusikud üle maailma.
Vaata festivali kava www.kuhmofestival.fi.

Uudiskiri