fbpx

Uudised

Arvo Pärdi „Vater unser“ on jäädvustatud heliplaadile

15.06.2011

Menukas Eesti heliplaadifirma Estonian Record Productions, mille kunstilist tegevust juhib helilooja Peeter Vähi, on esmakordselt salvestanud ja välja andnud Arvo Pärdi teose „Vater unser“.

„Vater unser“ („Meieisapalve“) on 2005.aastal loodud teos saksakeelsele palvetekstile, mille esitavad klaveri saatel poiss-sopran või kontratenor. Pala esiettekande tegid Johannes Forster ja Arvo Pärt klaveril Austrias Ossiachis sama aasta suvel. Teost on esitatud ka ühehäälse poiste- või lastekooriga klaveri saatel.

Koostöös Rahvusvahelise Arvo Pärdi Keskusega salvestas Estonian Record Productions „Vater unseri“ Estonia kontserdisaalis selle aasta 30. märtsil. Helilooja oli poiss-sopranina solistiks kutsunud Heldur Harry Põlda ning saatis pala ise klaveril. Helirežissöör oli Tanel Klesment, plaadistuse produtsent Peeter Vähi. See on „Vater unseri“ esmakordne plaadijäädvustus.

Noodipartituuri käsikirjale on helilooja kirjutanud pühenduse: „Gewidmet dem Heiligen Vater, Papst Benedikt XVI. Juni 2011“ („Pühendatud Pühale Isale paavst Benedictus XVI-le“). Arvo Pärt annab plaadi koos noodiga paavstile kingitusena üle 4. juulil Vatikanis. Samas kõlab „Vater unser“ ka Heldur Harry Põlda ja autori elavas ettekandes.

Singelplaadile on lisatud Arvo Pärdi oma käega kirjutatud partituur. Komplektväljaande on disaininud Mart Kivisild, kes on plaadile lisanud ka mõlema esineja foto.

Seoses plaadistamise ja ettekandega juulikuul Vatikanis kannab „Vater unser“ redigeerituna nüüd loomisdaatumeid 2005/2011. Seda esitati hiljuti ka Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi korraldatud Arvo Pärdi autorikontserdil Rootsi-Mihkli kirikus, samuti helilooja klaverisaatel.

Singelplaat „Vater unser“ (ERP 4711) tuleb Eestis piiratud koguses müügile pärast 4.juulit. Teose kirjastaja on Universal Edition Viinis.

Uudise koostanud Priit Kuusk


Kuula fragmenti salvestusest
: {mp3}vater_unser_short{/mp3}

Vaata lisaks:
Estonian Record Productions

Uudiskiri