fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Vater unser Vabariigi Presidendi e-jõulukaardil

21.12.2011

President Toomas Hendrik Ilvese tänavused elektroonilised jõulusoovid läksid teele Arvo Pärdi teose Vater unser saatel.

Talvemaastikupildi taustal kõlab poiss-sopran Heldur Harry Põlda hääl,  helilooja saadab klaveril. Kaardil oleva etnograafiliste motiividega animeeritud pildi autoriks on tuntud ja auhindu võitnud raamatuillustraator Catherine Zarip, e-kaardi disaineriks Dan Mikkin.

Esmakordselt peeti e-kaardi tehnilise lahenduse väljatöötamisel silmas ka mobiilseid seadmeid, mille jaoks valmisid vajalikud erilahendused. Presidendi traditsioonilise paberil jõulutervituse tagaküljel oleva QR-koodi ruudu abil saavad nutitelefonide omanikud silmapilkselt osa Arvo Pärdi ja Heldur Harry Põlda esitatud muusikast koos võimalusega presidendi tervitus ka oma sõpradele ja lähedastele edasi saata. QR-koodi lugemiseks tuleb oma nutitelefoni laadida mõni universaalsetest ja tasuta koodiskänneritest, mille leiab otsingusõnaga “QR scanner”.

Presidendi e-kaarti näevad ja kuulevad kõik soovijad ka oma arvutis, eestikeelset aadressil http://www.president.ee/christmas/et/ ja ingliskeelset aadressil http://www.president.ee/christmas/en/

Uudis põhineb Vabariigi Presidendi Kantselei pressiteatel

Uudiskiri