fbpx

Uudised

Arvo Pärdile anti üle EELK teeneterist

26.05.2015

Nelipühal, 24. mail anti Arvo Pärdile üle Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku I järgu teeneterist. Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus toimunud tänujumalateenistusel avaldas EELK tunnustust inimestele, kes on osutanud EELK-le väljapaistvaid teeneid. Peapiiskop Urmas Viilma andis EELK teeneteristi I järgu üle lisaks Arvo Pärdile ka piiskop Joel Luhametsale ja piiskop Tiit Salumäele.

EELK teeneteristi I ja II järgu said sel aastal kokku kuus, III järgu üheksateist inimest. Muid autasusid andis peapiiskop üle 49 inimesele. Tunnustati tublimaid vaimulikke, juhatuse esimehi, kirikumuusikuid, laste-, noorsoo- ning diakooniatöö tegijaid. Autasude saajate hulgas olid ka Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, kellele anti üle EELK teeneteristi II järk, ning Pirita kloostri preester Vello Salo ja Eesti kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras, kellele anti EELK teeneteristi III järk.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku teeneterist antakse isikule, kes on ustavalt ja eriti väljapaistvalt või pikaajaliselt teeninud Eesti Evangeelset Luterlikku Kirikut või osutanud mõnel EELK tegevusalal märkimisväärseid teeneid.

Tähelepanu! 1. mail on keskus suletud. Ilusat kevadpüha!

Uudiskiri