fbpx

Uudised

Arvo-Pärt-Hommage Berliinis

08.05.2015

Maikuu keskel leiab aset Eesti riigivisiit Saksamaale, mille raames teeb Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves ka omamoodi muusikalise kingituse. Kultuuriprogrammi üks tähtsündmusi on 19. mail Berliini Konzerthausis toimuv Arvo Pärdi autoriõhtu, kus helilooja kauaaegsed loomingulised partnerid, maailmas hinnatud interpreedid Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja Tõnu Kaljuste toovad kuulajateni kauni läbilõike Pärdi muusikast. Kontsert on ühtlasi ka austusavaldus, tähistamaks Arvo Pärdi 80. sünnipäeva.

Riigivisiidi sihtkoht Berliin on linn, kus helilooja elas kolmkümmend aastat, luues seal valdava osa oma olulisematest helitöödest. Mõneti sümboolselt on kavas nii „Te Deum”, mis tähistab Tõnu Kaljuste ja Arvo Pärdi ühise loometee algust, kui ka üle 20 aasta pikkust koostööd krooniv „Aadama itk”, mille lindistus tõi Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy auhinna. Lisaks kahele tähtteosele tuleb ettekandele Esseni linna 1150. aastapäeva ja piiskop dr Hubert Luthe 75. sünnipäeva tähistamiseks loodud „Salve Regina” ning Pärdi üks varasemaid ja ühtlasi enimesitatud orkestriteoseid „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”.

Kontserti korraldab Hans Adleri kontserdiagentuur, oma panuse sündmuse toimumiseks on andnud Eesti Vabariigi Presidendi Kantselei, Eesti saatkond Berliinis ja Arvo Pärdi Keskus.

Vaata lisaks: http://www.konzerthaus.de

Tähelepanu! 1. mail on keskus suletud. Ilusat kevadpüha!

Uudiskiri