fbpx

Uudised

Arvo Pärt nimetati Vatikanis muusika audoktoriks

09.06.2011

 

Katoliku kiriku tähtsaim muusikaõppeasutus Paavsti Sakraalse Muusika Instituut (Pontificio Istituto di Musica Sacra) tähistab käesoleval aastal oma 100. aastapäeva. Veidi enam kui kuu aega kestvad juubelipidustused algasid Roomas 26. mail ulatusliku rahvusvahelise teoloogia- ja kirikumuusika konverentsiga, kus võtsid sõna kümned muusikud ja muusikateadlased eri maadest.

28. mail omistas instituut juubelipidustuste ühe tähtsündmusena audoktori tiitli Laurea Honoris Causa di Musica Sacra kolmele väljapaistvale muusikategelasele.

Tiitli pälvisid tähtsaimaks elava sakraalse muusika loojaks nimetatud eesti helilooja Arvo Pärt, renessanss- ja barokkpolüfoonia üks tähelepanuväärsemaid interpreete Diego Fasolis, kelle töökavas on Radio Svizzera di Lugano kooriga esitada lähiajal kõik Palestrina teosed ja professor Luigi Ferdinando Tagliavini, rahvusvaheliselt hinnatud organist ja muusikateadlane Šveitsi Fribourgi Ülikoolist.

Tänavu oma 100. aastapäeva tähistav Paavsti Sakraalse Muusika Instituudi eelkäijaks oli püha Pius X poolt 1910. aastal rajatud Vaimuliku Muusika Kool, mis avati 3. jaanuaril 1911 ja kiideti heaks paavsti vastava määrusega samal aastal.

Täna on instituudi eesmärgiks edasi anda praktilisi, teoreetilisi ja ajoolisi teadmisi liturgilisest muusikast, propageerida traditsioonilist vaimulikku muusikat ja julgustada vaimuliku muusika kunstilisi väljendusi kaasaja kultuuris. Samuti korraldab instituut vastavaid konverentse ja kursusi.


Vaata lisaks >>

 

 

Tähelepanu! 19. mail on keskus suletud. Kaunist nelipühipäeva kõigile!

Uudiskiri