fbpx

Uudised

Arvo Pärt pälvis Rumeenia riigi aumärgi

21.02.2017

Rumeenia president Klaus Iohannis tunnustas Arvo Pärti riigi teenetemärgiga (Meritul Cultural) kultuurialaste saavutuste eest. Teenetemärgi andis eile õhtul Tallinnas Rumeenia suursaatkonnas toimunud tseremoonial üle Rumeenia suursaadik Eestis Daniela Mihaela Cămărăşan.

Teenetemärgiga tunnustati helilooja pühendumust, annet ja uuenduslikkust kogu muusikalise loometee vältel ning avatud ja vastuvõtlikku suhtumist Rumeenia kultuurilistesse väärtustesse.

Aumärgi asutas 1931. aastal Rumeenia kuningas Carol II kuningliku dekreediga ning seda antakse erilise panuse eest kultuuri, kunsti, teaduse ja heategevuse edendamisse.
Arvo Pärt pälvis Rumeenia riigi teenetemärgi ohvitserikraadi muusika alal.

„Igasugune austusavaldus on suur vastutus selle saajale. Nagu aplauski võib see sind viia ka eksiteele. Tunnen suurt au ja vastutust seda enam, et Rumeenia kultuuripärand on mulle alati olnud südamelähedane. Eelkõige on mulle lähedane teie sügav ja hästi hoitud idakiriku vaimne traditsioon, millel on ka minu elus tähtis osa.

Mul on olnud õnn kohtuda Rumeenia silmapaistvate kirikutegelastega, kes on rikastanud minu elu. Mina isiklikult ja ka minu sünnimaa Eesti  ̶  me oleme tänulikud ja uhked selle üle, et see väärika ajalooga aumärk on toonud meid, Rumeeniat ja Eestit, üksteisele lähemale,“ lausus Arvo Pärt teenetemärgi üleandmisel.

Uudiskiri