fbpx

Uudised

BBC Proms 2010

02.07.2010

Peaaegu samal ajal kui Eestis peetakse Pärdi pidunädalaid, toimub Londonis enam kui kaheksa nädalat kestev klassikalise muusika suurfestival Proms 2010.

Peaaegu samal ajal kui Eestis peetakse Pärdi pidunädalaid, toimub Londonis enam kui kaheksa nädalat kestev klassikalise muusika suurfestival Proms 2010.
Festival kestab 16. juulist 11. septembrini ning pakub lisaks 76-le Londoni Kuninglikus Albert Hallis toimuvale põhikontserdile palju teisi väiksemaid kontserte ja üritusi nagu kohtumised, vestlusringid ja meistriklassid, filmi- ja kirjandusõhtud ning ühised musitseerimised kõigile festivalil osalejaile. Arvo Pärdi teosed kõlavad Londoni Kuninglikus Albert Hallis festivali kolmel erineval kontserdil.

17. augustil kell 19.00 toimuval kontserdil Prom 42 esitab BBC Sümfooniaorkester Arvo Pärdi teose „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks“. Samal kontserdil on kavas ka Benjamin Britteni „Neli mere interluudiumit“ ooperist “Peter Grimes” ja Dmitri Šostakovitši Sümfoonia nr. 5, maailmaesiettekandele tuleb briti helilooja Huw Watkinsi BBC tellimusena valminud viiulikontsert. Viiulil soleerib Alina Ibragimova, BBC Sümfooniaorkestrit juhatab Edward Gardner. Kontserdi salvestab ka telekanal BBC Four ning kontserdiülekanne läheb eetrisse 19. augustil.

Samal õhtul kell 22.15 algaval kontserdil Prom 43 kantakse ette Arvo Pärdi „Passio“. Teose esitavad BBC ansambel Endymion, BBC Singers eesotsas vokaalsolistide Andrew Kennedy ja Brindley Sherrattiga ning organist Iain Farrington, dirigeerib David Hill.

Londoni Filharmoonia orkestri kontsert Prom 46 20. augustil kell 19.00 Kuninglikus Albert Hallis on pühendatud Arvo Pärdi 75. sünnipäevale. Ettekandele tuleb Pärdi Sümfoonia nr. 4 „Los Angeles“ (esiettekanne Inglismaal), lisaks on kavas Aleksandr Mossolovi “Terase valukoda”, Aleksandr Skrjabini “Ekstaasi poeem” ja Maurice Raveli Klaverikontsert vasakule käele, klaveril soleerib Jean-Efflam Bavouzet, Londoni Filharmoonia orkestrit juhatab Esa-Pekka Salonen. Telekanali BBC Four vahendusel saab kontserdiülekannet jälgida alates kella 19.30-st ning salvestus jääb soovijatele kättesaadavaks veel 7 järgneva päeva jooksul.

Kõiki kolme kontserti kannavad reaalajas üle ka nii BBC Radio 3 kui ka Klassikaraadio Eestis

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri