fbpx

Uudised

Bundestagi president Norbert Lammert kohtus helilooja Arvo Pärdiga

19.05.2011

Saksamaa Bundestagi president Norbert Lammert alustas oma mitteametlikku Eesti visiiti Arvo Pärdi Keskusest Laulasmaal, kus ta kohtus Arvo Pärdiga ja tutvus keskusega.

Lammert koos Saksamaa Liitvabariigi saatkonna delegatsiooniga külastas Arvo Pärdi Keskust 18. mai ennelõunal. Kohtumisel tutvustati presidendile Arvo Pärdi Keskust, selle arhiivis olevaid materjale ja tulevikunägemust keskusest. Lammert on Arvo Pärdi tuttav ja tema muusika pikaajaline austaja. Olles Konrad Adenaueri Fondi esimees, avas ta 19. jaanuaril 2011 Berliinis Arvo Pärdile pühendatud tunnustusõhtu.

Dr. Norbert Lammert on viibinud avalikkuse ees ka varem Pärdi muusika juures, nt pidas ta tervituskõne Saksamaal Görlitzis 2007. aasta sügisel, kui heliloojat autasustati Poola, Eesti ja Saksa delegatsioonide kohal viibides koostöö ja teineteise mõistmise riikidevahelise preemiaga „Internationale Brückepreis“.

„Arvo muusika juures puudutab mind selle vaimsus, hingelisus. Mõnikord sa võid seda tajuda kas kirjanduses, skulptuuris, maalikunstis või muusikas. See ei ole mitte ainult tehnika või meetodi küsimus, ehkki ka need on Arvo muusikas unikaalsed – aga see pole see, mis mind paelub.“ ütles Lammert vastuseks Arvo Pärdi Keskuse esitatud küsimusele. „See on sügav spirituaalsus – sõnum mida ma kuulen ning selgelt tunnevad ja mõistavad samal ajal veel tuhanded inimesed,“ lisas Lammert.

Lammert saabus Eestisse  seoses patroonikohustusega Konrad Adenaueri Fondi konverentsil „Euroopas sildu rajades“. Lisaks avab ta Saksamaa saatkonna eestvedamisel korraldatud kunstinäituse „Gateways. Kunst ja võrgukultuur“ Kumus, kohtub Eesti Vabariigi peaministri Andrus Ansipi ja Riigikogu esimehe Ene Ergmaga.

Vaata lisaks:

Konrad Adenaueri Fond tunnustas Arvo Pärti
Saksamaa Bundestagi koduleht
Konrad Adenaueri Fondi konverents „Euroopas sildu rajades“
Kunstinäitus „Gateways. Kunst ja võrgukultuur“ Kumus

Uudiskiri