fbpx

Uudised

Dirigendid Neeme ja Kristjan Järvi alustavad Arvo Pärdi Keskuses loominguliste kohtumiste sarja

20.09.2022

2. oktoobril kell 17 saavad Arvo Pärdi Keskuses avalöögi loomingulised kohtumised „Järvi Sessions“, mille käigus jagavad rahvusvaheliselt tunnustatud dirigendid Neeme ja Kristjan Järvi oma kogemusi dirigeerimise, loomingu ja juhtimise vallas.

Sündmuste sarja avab dirigentide Neeme ja Kristjan Järvi kontsert-vestlus „Muusika kui valgustaja“ koos keelpillikvartetiga Prezioso. Jutuajamise teemad on dirigeerimine, inimeste juhtimine ja ühendamine, loomingulise potentsiaali avaldumiseks vajamineva keskkonna loomine. Loomulikult kõneldakse ka muusikast kui neid teemasid ühendavast jõust ja allikast.

Neeme Järvi: „Dirigeerimine ei ole üksnes partituuri tundmine ja tõlgendamine, vaid see on ka loo rääkimine oma emotsioonide ja muusika kaudu. See ongi looming, ongi elu.“

Kristjan Järvi: „Muusika suudab käivitada alateadliku mehhanismi, milles peituvad kõik vastused.“

Muusikateostest tulevad esitusele Arvo Pärdi „Da pacem Domine“ keelpillikvartetile (2006), Jaan Räätsa kontsert kammerorkestrile nr 1 op. 16 (Räätsa õpilase Mihkel Keremi seades) ja Heino Elleri „Kodumaine viis“. Üles astub keelpillikvartett Prezioso koosseisus Hanna-Liis Nahkur (viiul), Mari-Katrina Suss (viiul), Helena Altmanis (vioola) ja Andreas Lend (tšello).

Sarja „Järvi Sessions“ avasündmust 2. oktoobril kell 17 kantakse otse üle ka kanalil stream.arvopart.ee.

Dirigentide Neeme ja Kristjan Järvi, Arvo Pärdi Keskuse ning Viimsi Artiumi koostöös sündivad loomingulised kohtumised „Järvi Sessions“ ühendavad endas professionaalseid dirigeerimise ja juhtimise meistriklasse, kontserte ning inspireerivaid vestlusi muusikute, heliloojate, teadlaste, arhitektide ja ettevõtjatega.

Meistrikursustele on oodatud professionaalsed muusikud ja dirigendid nii Eestist kui ka välismaalt, samuti muusikaõpilased. Vabakuulajatena saavad osaleda ka teiste eluvaldkondade esindajad nii kultuuri-, IT-, ettevõtlus- kui ka muudest sektoritest. Vestlused ja kontserdid on avatud kõigile huvilisele.

Pärast sarja avasündmust Arvo Pärdi Keskuses võtab novembris järje üle Viimsi kultuuri- ja hariduskeskus Artium.

 

Uudiskiri