fbpx

Uudised

Graafiline romaan „Kahe heli vahel“ pälvis Eesti Rahvusraamatukogu Kuldraamatu auhinna

07.02.2019

Eile õhtul tunnustati Eesti Rahvusraamatukogus konkursi „25 kauneimat Eesti raamatut 2018“ võitjaid. 25 kauneima raamatu hulka valiti ka Arvo Pärdi Keskuse väljaanne, koomiksikunstnik Joonas Sildre graafiline romaan „Kahe heli vahel“. Raamat pälvis lisaks Eesti Rahvusraamatukogu eriauhinna Kuldraamat.

Konkursile esitatud 154 raamatu seast esile tõstetud raamatut „Kahe heli vahel“ iseloomustab žürii hinnangul terviklik ja vaheldusrikas pildikeel. „Raamat eristub teiste seast ja rikastab Eesti koomiksikunsti.“

Joonas Sildre illustreeritud ja kujundatud graafiline romaan „Kahe heli vahel“ jutustab Arvo Pärdi muusikalistest otsingutest alates tema lapsepõlvest kuni 1980. aastani, mil helilooja pere oli sunnitud Eestist lahkuma. Sellesse vahemikku jääb ka uue kompositsioonitehnika – tintinnabuli – sünd.

Koomiksikunstnik Joonas Sildre on helilooja elu- ja loominguloosse süvenedes uurinud tähelepanelikult paljusid arhiiviallikaid ning suutnud biograafilise materjali valada väga elavasse kunstilisse vormi.

Raamatu „Kahe heli vahel. Graafiline romaan Arvo Pärdist“ on välja andnud Arvo Pärdi Keskus, toimetanud Aile Tooming ning trükkinud Tallinna Raamatutrükikoda.
Joonas Sildre on illustraator, graafiline disainer, karikaturist ja koomiksikunstnik ning Tartu Kunstikooli külalisõpetaja.

Kauneimate raamatutega saab tutvuda 7. veebruarist kuni 26. veebruarini Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis. Oma lemmiku saavad valida ka kõik lugejad, hääletades Rahva Raamatu ja Apollo suuremates raamatupoodides ning näitusel Rahvusraamatukogus. Hääletus kestab 26. veebruarini.

Graafilist romaani „Kahe heli vahel“  on võimalik osta keskuse veebipoest.

Uudiskiri