fbpx

Uudised

25 kauneima Eesti raamatu hulka valiti Arvo Pärdi keskuse väljaanne „In principio. The Word in Arvo Pärt’s Music“

12.02.2016

Eile õhtul kuulutati Rahvusraamatukogus välja konkursi „25 kauneimat Eesti raamatut 2015“ auhinna saajad. Žürii üksmeelseks lemmikuks osutus Arvo Pärdi keskuse esimene väljaanne „In principio. The Word in Arvo Pärt’s Music“, mille on kujundanud Angelika Schneider ning toimetanud Hedi Rosma, Kristina Kõrver ja Kai Kutman (trükkinud Tallinna Raamatutrükikoda).

2015. aasta jaanuaris ilmunud raamat heidab valgust ühele väga olulisele tahule Arvo Pärdi loomingus – helilooja teoste tekstidele, tekstide valikule ja Sõnale selle avaramas, aga ka sügavamas tähenduses. Raamatu kaante vahelt leiab lugeja 81 teose tekstid kokku üheksas keeles ning nende tõlked inglise keelde. Kogumiku kujundamisel kasutatud käsikirjaline materjal, sealhulgas raamatu keskossa paigutatud illustratsioonide valik, pärineb eranditult helilooja arhiivist – visandilehtedelt, käsikirjadest ja muusikapäevikutest.

163 raamatu seast esile tõstetud „In principio“ kujundus on žürii hinnangul tundlik, suursugune ja rafineeritud: „Väärikale sisule on antud väärikas vorm. Minimalistlike kaante vahelt avaneb meisterlik ja üllatusi pakkuv köide. Kõik detailid alates paberist, fondist, illustratiivsest materjalist ja küljendusest toetavad kujunduse üldkontseptsiooni. Žürii üksmeelne lemmik!“
Angelika Schneideri töödest märgiti konkursil ära ka kirjastuselt Tänapäev ilmunud sarja „Romaanivõistlus 2015“ isikupärane kujundus ning lasteraamatute kategoorias Tiia Toometi „Mailill ja ülane“ kirjastuselt Tammerraamat.

Kauneimate raamatutega saab tutvuda kuni 7. märtsini Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis. Oma lemmiku saavad valida ka kõik lugejad, hääletades Rahva Raamatu ja Apollo suuremates raamatupoodides ning näitusel Rahvusraamatukogus. Hääletus kestab 12.-28. veebruarini.

Konkursist lähemalt
Vaata kõiki võiduraamatuid
Raamatut on võimalik osta keskuse veebipoest

Uudiskiri