fbpx

Uudised

Keskust külastas Eesti Muusikakogude Ühendus

22.05.2012

10. mail külastasid Eesti Muusikakogude Ühenduse egiidi all Arvo Pärdi Keskust muusikakogude esindajad ja töötajad erinevatest Eesti raamatukogudest ja muusika-asutustest.

Keskuse tegevuse ja arhiivi ülesehitustöödega tutvumine oli heaks võimalusteks vahetada kogemusi ning järgmiseks sammuks EMKÜ ja keskuse tuleviku koostöö suunas.

EMKÜ on 1991. aastal asutatud muusikakogude omavahelist koostööd arendav ja erialahuve esindav organisatsioon ning alates 1994. aastast Rahvusvahelise Muusikaraamatukogude Liidu (IAML) Eesti rahvuslik sektsioon. EMKÜ ühendab eri tüüpi raamatukogusid, muuseume ja teisi asutusi või nende allüksusi ning üksikisikuid, kes tegelevad muusikateavikute ning muusikainfo kogumise ja vahendamisega. Organisatsiooni peaülesanneteks on erialainfo levitamine, praktiliste juhendmaterjalide koostamine, täiendkoolituse pakkumine. Ühtlasi püütakse kaasa aidata muusikakollektsiooni vajalikkuse mõistmisele ja muusikakogude Eesti kultuuripildis nähtavaks tegemisele.

Arvo Pärdi Keskuse esimene lähem kokkupuude EMKÜ-ga toimus möödunud oktoobris, kui meid kutsuti endast kõnelema EMKÜ 20. juubelikonverentsile Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Kaire Maimets-Volt esines ettekandega “Rahvusvaheline Arvo Pärdi Keskus: argipäev ja unistused”. Seekordse külaskäigu raames arutati ka Keskuse liitumisvõimalust EMKÜ-ga. Seni on Keskus olnud Eesti Muusikanõukogu liige.

Tähelepanu! 1. mail on keskus suletud. Ilusat kevadpüha!

Uudiskiri