fbpx

Uudised

Kontsert Arvo Pärdi loomingust Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus

27.05.2011

Rootsi-Mihkli kiriku võlvide all esitatakse 4. juunil algusega kl 17 Arvo Pärdi muusikat. Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli korraldatud tasuta kontserdil esinevad nii väikesed kui ka suuremad muusikaõpilased. See omalaadne muusikaõhtu sünnib Eesti lipu päeval.

Vanalinnas Rootsi-Mihkli kirikus toimub helilooja Arvo Pärdi kohalolekul omalaadne autorikontsert. Et esinejateks on lapsed ja õpilased, siis on ka paljud esitatavad palad vähemat mõõtu.

Üles astuvad Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoor, Püha Miikaeli poistekoor ning Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli ansamblid ja solistid  Hariduskolleegiumi lasteaia laste ja mõne õpetaja kaastegevusel.

Pühenduskontserdil tuleb ettekandele 18 pala, millest osa on loodud helilooja noorpõlves spetsiaalselt lastele, ent kavas on ka teoseid, mis kuuluvad täiskasvanud kooride, ansamblite ja solistide maailmarepertuaari. Mängivad noored pianistid, kõlavad plokkflöödid, kitarrid, tšello, kannel ja orel. Tütarlastekoori juhatab Maarja Soone ning Kadri Hundi ettevalmistatud poistekoori juhatab Mikk Üleoja. Klaveri taha istub korraks ka helilooja ise, et saata pala „Vater Unser“.

Kontserdil võib kuulda põnevaid kontraste. Alguses on meeleolu tõsisem: kõlavad „Trivium“ orelile ja „Da pacem Domine“ plokkflöödiansamblilt. Julge üleminekuna astub kitarrikvartetile seatud „Pari intervallo“ järel „Saabastega kass“ ja järgmisena lendlevad klaveril „Liblikad“ ning rõkkab mudilastelaul „Mina olen juba suur“. Esimese osa lõpetab tuntud „Ukuaru valss“ kandlel. Teine osa algab poistekoorilt teosega „Veni Creator“. Noorte interpreetide esituses saab kuulda „Variatsioone Ariinuška tervenemise puhul“, „Diagramme op 11“, “Aliinale” ja „Spiegel im Spiegel“. Lõpetuseks laulab tütarlastekoor teose „Peace upon you, Jerusalem“ ja „Hällilaulu“.

Arvo Pärt on osa võtnud mitmetest proovidest ning ettevõtmine on jäädvustatud ka filmilindile. Arvo Pärdi Keskus tänab oma suurtoetajat Swedbanki, Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikamaja ja Muusikakooli õpetajaid, õpilasi ja kõiki projektiga seotud inimesi ning Rootsi-Mihkli kirikut.

Uudise koostanud Priit Kuusk

Tähelepanu! 19. mail on keskus suletud. Kaunist nelipühipäeva kõigile!

Uudiskiri