fbpx

Uudised

Konverents Pärdi muusikast

12.10.2010

Konverents „Arvo Pärt: Soundtrack of an Age“ 24. – 25. septembrini Londonis

24. – 25. septembrini toimub Londonis Southbanki Keskuse ja Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia koostööna Arvo Pärdi 75. sünnipäevale pühendatud konverents „Arvo Pärt: Soundtrack of an Age“.
Korraldajate sõnul on Arvo Pärdi muusika viimase kolmekümne aasta üks kõige enam määratleda püütud muusikanähtusi. Mitte üksnes muusikalise sõnumi, vaid ka kontsertide, salvestuste ja meedia kaudu on Pärdi teosed võimaldanud ületada religiooni, rassi ja kultuuri piire ning tema muusika on kujunenud üheks populaarseimaks osaks kaasaegsest klassikalisest muusikast.
Konverentsi ettekanded avavad Pärdi tintinnabuli-stiili erinevaid tahke ning keskenduvad muusika analüüsile, esitusküsimustele ja hermeneutikale, käsitletakse ka meediat, teoloogiat ja vaimsust puudutavaid teemasid.
Konverentsi programmikomiteesse kuuluvad Dr. Robert Sholl ja Dr. David Gorton (Londoni Kuninglik Muusikaakadeemia), Dr. Andrew Shenton (Bostoni Ülikool, USA) ja professor Sander van Maas (Amsterdami Ülikool, Holland).
Vaata lisaks >>

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri