fbpx

Uudised

Kultuurkapital toetab Arvo Pärdi Arhiivi – 09.10.2009

10.09.2009

Eesti Kultuurkapitali nõukogu eraldas 2009. aasta III jaotuses MTÜ-le Arvo Pärdi Arhiiv 176 190 krooni ja Helikunsti Sihtkapital 40 000 krooni toetust.

Eesti Kultuurkapitali nõukogu eraldas 2009. aasta III jaotuses MTÜ Arvo Pärdi Arhiivile 176 190 krooni ja Helikunsti Sihtkapital 40 000 krooni toetust.

Kultuurkapitali nõukogu toetussumma on ette nähtud materjalide süstematiseerimiseks, kataloogimiseks, noodivihikute tekstide transkribeerimiseks ja skaneerimiseks. Helikunsti sihtkapitali eraldus on mõeldud MTÜ tegevustoetuseks.

“Oleme Kultuurkapitalile toetuse eest väga tänulikud,” ütles MTÜ Arvo Pärdi Arhiiv juhataja Michael Pärt. “Meie tegevus arhiivi käivitamisel on alles algusjärgus ning väga palju tööd seisab järgnevate aastate jooksul ees. Kiiremas korras alustame nüüd Arvo Pärdi 1970-ndate ja 1980-ndate aastate visandivihikute transkribeerimise ja digitaliseerimisega.”

Arhiivi tegevuste esimeses etapis toimub arhiivi materjalide Eestisse toomine, materjalide korrastamine ja süstematiseerimine.

Teises etapis viiakse kogu arhiivis olev informatsioon digitaalsele kujule. Paberkandjatel olev info skaneeritakse ning käsikirjalised tekstid transkribeeritakse ja sisestatakse andmebaasi.

Kolmandas etapis kujuneb arhiivist rahvusvaheline keskus, mis avatakse muusikateadlastele, muusikutele, õpilastele, üliõpilastele ja teistele huvilistele. Keskus pakub siis mitmesuguseid võimalusi uurimis-, õppe- ja teadustööde tegemiseks.

Täiendav informatsioon

Kultuurkapitali koduleht: www.kulka.ee

Tähelepanu! 1. mail on keskus suletud. Ilusat kevadpüha!

Uudiskiri