fbpx

Uudised

Mälestades Eesti kultuuri suurkuju Jaan Kaplinskit

09.08.2021

Lahkunud on suur Eesti luuletaja ja filosoof Jaan Kaplinski (22.01.1941 ‒ 08.08.2021). Jaan Kaplinskit ja Arvo Pärti sidus pikaaegne sõprus, mis sai alguse 1970. aastatel. Kuigi nende looming liikus erinevaid teid pidi, oli nähtamatuid niite ja ühist kultuuritunnetust, mis neid sidus ‒ „seesama meri meis kõigis“.

Jaan Kaplinski külastas 2018. aastal vastavatud Arvo Pärdi Keskust ning tõi kingitusena kaasa kalli perekonna-aarde, Arvo Pärdi vanavanematele kuulunud piibli aastast 1863, mille Pärt enne läände emigreerumist tema hoolde jättis. Veel eelmisel aastal jõudis Jaan Kaplinski koos abikaasa Tiia Toometiga Laulasmaale, et kohtuda heade sõprade ja kaasteeliste Arvo ja Nora Pärdiga ning saada üheskoos osa muusikalisest sündmusest.

Arvo Pärt: „Lahkus väga ootamatult suur Eesti kultuurivarandus. Ootamatult sellepärast, et vaatamata tõsisele haigusele oli temas suur vaimuerksus ja loomingulisus, mida ma väga imetlesin. Puhka rahus, kallis sõber.“

Meie sügav kaastunne abikaasale, lastele ja lähedastele!

Arvo ja Nora Pärt ja keskuse pere

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri