fbpx

Uudised

Manfred Eicher 70!

09.07.2013

Arvo Pärdi keskus õnnitleb plaadifirma ECM juhti ja produtsenti Manfred Eicherit, kes tähistab 9. juulil oma 70. aasta juubelit.

Kontakt Arvo Pärdi ja Manfred Eicheri vahel on nüüdseks kestnud enam kui kolmkümmend aastat, mil ECM New Series sildi all ilmus CD “Tabula rasa”. Sellest ajast on ECM välja andnud üle kahekümne plaadi Arvo Pärdi teostega, neist suur osa on autorikogumikud. Selle muusika eriline mõju on tõmmanud Eicheri tähelepanu ka eesti muusikutele ja muusikale – Pärdi kõrval on ECM salvestanud Erkki-Sven Tüüri, Veljo Tormise, Helena Tulve, Heino Elleri ja Tõnu Kõrvitsa muusikat, esitajatest Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, Vox Clamantis.

Arvo Pärt toonitab sageli, kuivõrd suure väärtusega on tema jaoks olnud kontakt Manfred Eicheriga ning kuidas ta hindab selle koostöö erakordselt loomingulist õhkkonda, olles teda nimetanud isegi kaasautoriks.
Manfred Eicher ise on selgitanud, et ainus, mis teda liikuma paneb, on eriline mõttelend, muusika kirkus ja esituse lennukaar. Muusikal puudub rahvus ja temas on omadusi, mida tajuvad ühtmoodi väärtuslikuna ükskõik millise kultuuritaustaga inimesed.
“Eicher on üks erand, praktiline idealist … Odava populaarsuse teed ei otsi ta kunagi. Ta jahib muusikalist imet ja aeg-ajalt õnnestub tal see plaatidele püüda, nagu džinn pudelisse panna, ning seda muusikasõpradega jagada.” (I. Mihkelson, Sirp, 22.06.2012)

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri