fbpx

Uudised

Michelangelo – Jochen Ulrichi ballett Arvo Pärdi ja Benjamin Britteni muusikale

02.11.2011

Selle aasta 8. oktoobrist järgmise aasta 8. veebruarini mängib Landestheater Linzi trupp Austria pealinnast Viinist 200 km kaugusel asuvas Linzi linnas Austria koreograafi ja lavastaja Jochen Ulrichi tantsuetendust „Michelangelo“ Arvo Pärdi ja Benjamin Britteni muusikale.

Landestheater Linzi ballettmeister Ulrich on ühte renessansi suurimat kunstnikku portreteeriva tantsulavastuse muusikaliselt üles ehitanud Arvo Pärdi teostele „Lamentate“, „Collage über B-A-C-H“, „Cantus in Memory of Benjamin Britten“ ja „Spiegel im Spiegel“, lisaks kõlab etenduses Benjamin Britteni „Sinfonia da Requiem“. Orkestrit dirigeerib Dennis Russell Davies või Ingo Ingensand. Kriitikute hinnangul on lavastajal õnnestunud Arvo Pärdi ning Britteni muusika siduda heliliselt ühtseks tervikuks, ka lavastuse süžee ja koreograafia ei jää muusikale alla.

Kui kunstnik, kelle järgi lavastus on oma nime saanud, töötas värvi, marmori ja kiviga, siis Ulrichi materjaliks on inimkehad. Michelangelo kunstnikunatuuri erinevaid palgeid kujutavad kolm tantsijat ja seda mitte ajalises järjestuses, vaid samaaegselt. Etendus käsitleb teemasid, mis on täna sama aktuaalsed kui Michelangelo eluajal – kunst ja kannatus, jumalik ja inimlik, ülev ja madal, truudus ja reetmine, kunsti ja religiooni vahekord.

Lavastaja ja koreograaf Jochen Ulrich alustas oma karjääri 1967. aastal Kölni Ooperi balletitantsijana ning on pika ja viljaka karjääri jooksul kogunud tunnustust nii balletisolisti, koreograafi, lavastaja kui kunstilise juhina, andnud olulise panuse kaasaegse tantsu arengusse ning teinud koostööd paljude tipptruppide ja koreograafidega.

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri