fbpx

Uudised

Neuhardenbergis kohtuvad muusika ja sõna

02.11.2011

5.-6. novembrini osaleb Arvo Pärt Saksamaal Stiftung Schloss Neuhardenbergi korraldataval üritusel „Peegel peeglis“, mis on pühendatud heliloojale endale.

Neuhardenberg asub Saksamaal Poola piiri lähedal, Frankfurdi ja Berliini vahel ja seal toimub aasta ringi erinevaid kultuurisündmusi, mis üritavad pakkuda vastukaalu tänapäeva kiirustavale tarbijamentaliteedile ning tuua kultuuri kaudu üksteisele lähemale vana Euroopa ning endised idabloki riigid ja inimesed.

5. novembril kõlab maestro looming Schinkeli kirikus toimuval kontserdil pealkirjaga “In Honour of Arvo Pärt”. Cello8ctet Amsterdami ning sopran Arianna Savalli esituses on kavas Arvo Pärdi teosed Da pacem Domine, Missa brevis, L’abbé Agathon, Solfeggio, O-Antiphonen, Summa ja Zwei Wiegenlieder.

6. novembril kohtuvad vestlusringis „Kunst ja religioon, võim ja individuaalsus“ helilooja Arvo Pärt ja Bundestagi president Norbert Lammert, vestlust juhib muusik, muusikateadlane ja kuraator Tatjana Rexroth. Bundestagi president Norbert Lammert on Arvo Pärdi loominguga hästi tuttav ning külastas käesoleva aasta kevadel ka Rahvusvahelist Arvo Pärdi Keskust Laulasmaal.

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri