fbpx

Uudised

Nieto Sobejano arhitektide näitus arhitektuurimuuseumis

05.03.2015

Kuni 22. märtsini on Eesti Arhitektuurimuuseumi peasaalis avatud näitusel “Aken ja Peegel” võimalik tutvuda lähemalt Arvo Pärdi Keskuse uue hoone konkursi võitnud hispaania arhitektide Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano loominguga. Väljapanekule on valitud kümme valmis ehitatud objekti, mida eksponeeritakse suuremõõtmelistel fotodel. Piltidel väljendub ehitiste seos ümbrusega ning nende sobitumine ruumiga, materjalide ja valguse kasutus. Teise elemendina on näitusel makettidega laud – omamoodi ideede labor, kuhu on koondatud võistlustele esitatud tööd, ehitamata jäänud projektid ning katsetused, mis enamikus kunagi teoks ei saa, kuid mille pinnalt võrsuvad tulevased tööd. Arhitektide endi sõnul on arhitektuur alati tõlgendus mitmest, pealtnäha seosetust seigast, mis kummalisel kombel hakkavad üksteisega sarnanema nii, et projektid peegeldavad teineteist nagu lõputus mängus peeglitega.

Näitusel annavad Nieto Sobejano büroo arhitektid ülevaate nii oma olulisematest teostest kui ka avavad tihti keeruka ja aeganõudva loomeprotsessi tagamaid. Näitusel on kujutatud ka Nieto Sobejano büroo kõige olulisemad tööd, nende seas ka Cordoba kaasaegse kunsti muuseum, San Telmo muuseum, Madinat al-Zahra muuseum ja konverentsikeskus Zaragosas. Kõigi eksponeeritud projektidega saab põhjalikumalt tutvuda nii jooniste, video kui erinevate trükiste vahendusel.

Reedel, 20. aprillil kell 17.00 on näituse raames võimalik kuulata ka Enrique Sobejano loengut. Loeng on inglise keeles, sissepääs muuseumipiletiga.
Lähem info siit.
Muuseum on avatud K–R 11.00 – 18.00, L–P 10.00 – 18.00, E–T suletud.

Vt lisaks:
Näituse tutvustus: http://www.arhitektuurimuuseum.ee/naitus/aken-ja-peegel-nieto-sobejano-arhitektid-4/
Arvustus: http://www.sirp.ee/s1-artiklid/arhitektuur/peegeldused/

 

 

Uudiskiri