fbpx

Uudised

Orlando di Lasso medal Arvo Pärdile

15.08.2013

Schleswig-Holsteini muusikafestivali ajal Hamburgis viibides leidis aset kohtumine Püha Cecilia Ühenduse Saksamaal (Allgemeine Cäcilien-Verband für Deutschland) esindajatega, kes andsid Arvo Pärdile üle Orlando di Lasso medali.

Selle aurahaga tunnustab ligi 400 000 liikmega katoliku kirikumuusika ühing üksikisikuid, kes oma tegevusega on andnud märkimisväärse panuse kirikumuusikasse kas muusikateadlasena, heliloojana või muusikapedagoogika vallas. Preemia on nime saanud 16. sajandi Madalmaade koolkonna ühe suurima ja olulisima esindaja järgi, kes tegutses dirigendi ja heliloojana Münchenis üle kolmekümne aasta. Preemia üleandmisel rõhutas ühingu esindaja Richard Mailänder oma kõnes Arvo Pärdi panust meie aja muusikasse, nimetades tema suures osas vaimulikku muusikat lätteks paljudele uuendustele ja uute standardite tekkimisele.

Püha Cecilia ühendus annab välja ka Ambrosiuse nimelist medalit, millega austatakse koore ja dirigente olulise panuse eest katoliku kirikumuusika arendamisel ja viljelemisel, ning Palestrina nimelist medalit kooridele 100 tegutsemisaasta puhul. Orlando di Lasso nimelist medalit antakse välja alates 1969. aastast.
Varasemad laureaadid: http://www.acv-deutschland.de/module.php5?fid=7&ident=61&mod=vorlagen

Uudiskiri