fbpx

Uudised

Pärdi päevadel esitletakse uut ECMi autorialbumit Pärdi loomingust

17.08.2023

2.‒11. septembrini 2023 toimuvatel Pärdi päevade kontsertidel on Arvo Pärdi looming dialoogis nii mitmegi heliloojaga. Pärt – Saint-Saëns; Pärt – Tormis; Pärt – Kõrvits; Pärt – Tüür; Pärt – Lang. Arvo Pärdi sünnipäevakontserdil 11. septembril kõlab aga vaid tema enda looming. Pärdi päevadest on võimalik osa saada kirikutes ja esinemispaikades üle kogu Eesti: Haapsalus, Kärdlas, Kuressaares, Pärnus, Narvas, Viljandis, Paides, Raplas, Tartus, Viimsis, Tallinnas ja Laulasmaal.

9. septembril toob ansambel Vox Clamantis Arvo Pärdi Keskuses Arvo Pärdi koorimuusika kõrvale Ameerika ühe tuntuma ja enim esitatud helilooja David Langi värske vokaalloomingu. 2022. aastal koostatud kogumik „Song of Songs“ ühendab endas laule, mille tekstide loomisel on helilooja saanud inspiratsiooni piibli „Ülemlaulust“ – need on igatsevad, intiimsed pildid armastusest kesk ilu ja rahu. Laul „we were“ on kirjutatud ansamblile Vox Clamantis, kes toob Pärdi päevadel selle Eesti publiku ette esimest korda. Arvo Pärdi loomingust kõlavad „Zwei Beter“, „O Holy Father Nicolas“, „Ja ma kuulsin hääle …“ ja „Vater unser“.

Arvo Pärdi sünnipäeval, 11. septembril saab tähistada uue albumi sündi. Saksa plaadifirma ECM värskele Arvo Pärdi autoriplaadile on Tõnu Kaljuste koos oma kollektiivide Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestriga jäädvustanud seni salvestamata teosed või teoste uuemad versioonid. Salvestus toimus eelmise aasta septembris Tallinnas Metodisti kirikus. Album „Tractus“ on ECMi välja antud Pärdi autoriplaatide reas juba seitsmeteistkümnes. Esitluskontsert toimub 11. septembril Tallinna Jaani kirikus.

Pärdi päevi korraldab Nargefestival ja festivali kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

Vaata kava Nargefestivali kodulehelt.

Uudiskiri