fbpx

Uudised

Prantsuse keeles ilmub novembris raamat „Arvo Pärt”

06.11.2012

17. novembril toimub Prantsusmaal koos kaks ainulaadset Eesti kultuuri sündmust: esitletakse esimest prantsuskeelset raamatut heliloojast ning maailma esiettekandes kõlab ansambel Vox Clamantise esituses Arvo Pärdi uus teos „Habitare fratres in unum”.

Prantsuse kirjastuse Actes Sud “Classica” sarjas ilmuv raamat sisaldab kahe muusikateadlase – Enzo Restagno ja Leopold Brauneissi – varem itaalia, saksa, eesti ja inglise keeltes ilmunud tekste, tõlkija David Sansoni eessõna ning Bertrand Dermoncourti kommenteeritud Arvo Pärdi ülevaatlikku diskograafiat. Raamatu esitlus toimub vestlusringi vormis, mida juhib tõlkija David Sanson.

Pariisi Collège des Bernardins’is toimuvale raamatuesitlusele eelneb samas “Festival des Heures” raames toimuv Vox Clamantise kontsert Pärdi muusikast. Lisaks peateosele „Kanon pokajanen” kõlab kontserdil Pärdi uus a cappella kooriteos „Habitare fratres in unum”. Teos põhineb lühikesel psalmil nr 133, mis on üks Taaveti palveteekonna lauludest. See ülistab vennaliku üksmeele õnnistust: „Vaata, kui hea ja armas on see, et vennad ka üheskoos elavad!” Arvo Pärt on tekstile komponeerinud rõõmsa ja meeleoluka kooriteose, pühendades selle Josef S. Durekile, kirjastuse Universal Edition kauaaegsele toimetajale.

Uudiskiri