fbpx

Uudised

Püha Johannese Kooli konverentsi teemaks on andestus ja leppimine

27.02.2019

7.–9. märtsil toimub Tallinnas ja Laulasmaal rahvusvaheline konverents „Metanoia – muutumine, andestus ja leppimine“, mida korraldab Püha Johannese Kool koostöös Arvo Pärdi Keskusega. Konverents on mõeldud kõigile, kes tunnevad huvi kunsti, pedagoogika, religiooni ja eetika kokkupuutepunktide vastu.

Püha Johannese Kool on rahvusvahelisi konverentse korraldanud alates 2013. aastast ning seekordne konverents on kuues. Esimest korda toimuvad ettekanded lisaks Tallinnale ka Laulasmaal Arvo Pärdi Keskuses.

Seekordse konverentsi eesmärk on mõtestada metanoia tähendust leppimise ja andestuse kontekstis. Antiikmaailmast päritud mõiste vastab sügavalt juurdunud uskumusele, et inimene on võimeline positiivseks muutuseks, mõnikord üpris radikaalsel viisil. Konverentsil soovitakse arutleda kannapöörde võimalikkusest nii üksikisiku kui ka ühiskonna elus. Mõtiskletakse, kuidas suhestuvad kahetsus ja loovus, kiitus ja tänulikkus, ajalootraumad ja tervendavad narratiivid.

Esinejate seas on rahvusvaheliselt tuntud teolooge, õpetajaid, psühholooge ja kunstiinimesi. Oma mõtteid jagavad analüütilise psühholoogia professor Renos K. Papadopoulos (Essexi Ülikool), semiootik Mihhail Lotman, patristikaprofessor ja preester John Behr (Püha Vladimiri Õigeusu Teoloogia Seminar, USA), ajakirjanik Marina Cantacuzino, õppejõud ja nõustaja Mare Pork (Tallinna Ülikool), Püha Johannese Kooli direktor Liivika Simmul jt.

Ettekanded on eesti, inglise ja vene keeles, konverentsil on sünkroontõlge.

7. ja 9. märtsil toimub konverents Püha Johannese Koolis (Siili 14, Tallinn), 8. märtsil Arvo Pärdi Keskuses (Kellasalu tee 3, Laulasmaa).

8. märtsi konverentsipäeva lõpetab ansambli Vox Clamantis kontsert Arvo Pärdi Keskuse saalis, 9. märtsil kell 18 esinevad Tallinna Jaani kirikus heategevuskontserdil Püha Johannese Kooli koorid koos Riho Sibulaga.

Konverentsi kava, info esinejate kohta ja registreerumine: www.konverents.pjk.ee

Uudiskiri