fbpx

Uudised

Rahvusvaheline konverents keskendub inimeseks olemisele kriisiajal

13.10.2022

20.‒22. oktoobril toimub Tallinnas Püha Johannese Kooli vast avatud koolimajas ja Arvo Pärdi Keskuses Laulasmaal rahvusvaheline hariduskonverents „Inimene olla: elu- ja hariduskäsitus kriisiajal“.

„Küsimus inimeseks olemise tähendusest on vaieldamatult kõigi humanitaarteaduste ja pedagoogika keskmes. Vastusest sõltub, kuidas me oma elu elame, kuidas suhtleme teiste inimeste ja loodusega, kuidas tuleme toime kriisidega, kuidas õpime ja õpetame,“ ütleb konverentsi peakorraldaja Irina Pärt.

Konverentsil käsitletakse meie ajal inimeseks olemise küsimust erinevatest vaatenurkadest – kultuurifilosoofia, teoloogia, pedagoogika ja psühholoogia perspektiivist – ning otsitakse ühisosa. Püha Johannese Kooli direktori Liivika Simmuli sõnul on konverentsi kuulajaskond aastate jooksul kasvanud ning osalema on oodatud haridushuvilised üle Eesti.

„Konverents on mõeldud õpetajas- ja kogukonnale, keda huvitavad meie kooli tegevus ja käekäik, aga ka laiemalt neile, kes on huvitatud sügavamalt õigeusu sisust või selle teenimisvõimalustest nüüdisaegses maailmas,“ sõnab Liivika Simmul.

Ettekannetel on kohapeal sünkroontõlge eesti, inglise ja vene keelde. Registreerides on konverentsist võimalik osa saada ka veebi teel.

Püha Johannese Kool on hariduskonverentse korraldanud juba seitse aastat, Arvo Pärdi Keskusega koostöös toimub konverents kolmandat korda. „Konverentsi ettekanded ja esinejad räägivad teemadel, mis on olulised ka Arvo Pärdi mõttemaailma ja loomingu sügavamaks mõistmiseks,“ ütleb Arvo Pärdi Keskuse tegevjuht Anu Kivilo.

Reedel, 21. oktoobril lõpetab konverentsipäeva Arvo Pärdi Keskuses ansambel Vox Clamantis, kelle esituses kõlavad gregooriuse laul ja Arvo Pärdi vokaalteosed. 15.­21. oktoobrini saab Arvo Pärdi Keskuses vaadata ka kunstnik Birgit Pählapuu klaaskuulide installatsiooni „Inimene olla – mõttepaus“, mis on inspireeritud konverentsil käsitletavatest teemadest.

Konverentsi päevakava, esinejad ja registreerimine: https://konverents.pjk.ee/et

Uudiskiri