fbpx

Uudised

Robert Wilson külastas Arvo Pärdi Keskust

28.11.2013

25. novembril viibis Eestis töövisiidil tänapäeva üks olulisemaid teatrilavastajaid Robert Wilson. Külastuse peamine eesmärk oli uue muusikateatrilavastuse ettevalmistamine, mille keskmes on Arvo Pärdi looming.

Koos produtsent Madis Kolgi, dirigent Tõnu Kaljuste ja heliloojaga käis Robert Wilson tutvumas tulevase etenduspaiga Noblessneri valukojaga ning osales töö-koosolekutel, kus arutati suurprojekti korraldust koos mitmest riigist saabunud juhtrühmaga. Samuti külastas Wilson oma visiidi käigus ka Arvo Pärdi Keskust, kus tutvuti arhiiviga ning jätkati arutelu uue lavastuse teemadel.

Produktsiooni esiettekanded leiavad aset Noblessneri valukojas 12.-15. mail 2015, esitajateks Eesti Filharmoonia Kammerkoor, solistid, näitlejad ja Tallinna Kammerorkester, muusikajuht ja dirigent on Tõnu Kaljuste. Pärast esietendusi Eestis on kavas ringreisid mitmele nimekale Euroopa festivalile. Lavastus sünnib rahvusvahelises partnerluses, mille eestvedajaks Eesti poolelt on Eesti Kontsert.
Robert Wilsonit peetakse avangardteatri, täpsemalt visuaalteatri üheks peamiseks alusepanijaks, kelle tööd on mõjutanud nüüdisteatri arengut alates 1960. aastate lõpust. Muusikateatri ajalukku on läinud juba tema esimene ooperiprojekt, monumentaalne lavastus Philip Glassi ooperile “Einstein on the Beach” (1976).

Tähelepanu! 1. mail on keskus suletud. Ilusat kevadpüha!

Uudiskiri